Koronawirus a wesela: maseczki podczas przyjęcia?


                    Koronawirus a wesela: maseczki podczas przyjęcia?
15Paź

Epidemia koronawirusa wciąż trwa, w ostatnich dniach w Polsce padają kolejne rekordy zakażeń. Nasz kraj znalazł się w żółtej strefie, co wiąże się z wprowadzeniem dodatkowym ograniczeń dla mieszkańców. Dotyczą one także organizacji imprez rodzinnych, w tym wesel. Dowiedz się jakie regulacje wchodzą w życie od 17 października!

Zdjęcie Koronawirus a wesela: maseczki podczas przyjęcia? #1

Wesela a koronawirus

Przez epidemię koronawirusa, w tym roku wiele wesel zostało przełożonych, a nawet odwołanych. Pary młode musiały zmierzyć się z wieloma utrudnieniami i przeciwnościami losu. Zamrożenie branży ślubnej, ciągłe zmiany przepisów dotyczących organizacji przyjęć, strach przed zakażeniem koronawirusem, obawa o zdrowie swoje i najbliższych, to tylko niektóre z nich.

Zdjęcie Koronawirus a wesela: maseczki podczas przyjęcia? #2

Polska w żółtej strefie

Od 10 października cały kraj znalazł się w żółtej strefie. Wiążę się to z wprowadzeniem nowych zasad i ograniczeń dla wszystkich Polaków. Wśród nich: obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych, zasłaniających nos i usta w miejscach publicznych oraz zmiany w organizacji wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych, sportowych, imprez rodzinnych, przez zmniejszenie liczby uczestników.Od 17 października zmiany te będą dotyczyć też wesel.

Zdjęcie Koronawirus a wesela: maseczki podczas przyjęcia? #3

Zmiany w organizacji wesel od 17 października

Od 17 października w życie wejdzie nowe obostrzenie, dotyczące liczby uczestników imprez okolicznościowych (komunii, wesel, pogrzebów). W czerwonej strefie będzie to 50 osób, a w żółtej 75. Oprócz tego, podczas przyjęć, wszyscy uczestnicy obowiązkowo mają zakrywać nos i usta, aż nie zajmą miejsc przy stole.

Zdjęcie Koronawirus a wesela: maseczki podczas przyjęcia? #4

Obowiązkowe maseczki na weselach?

Co to dokładnie oznacza? Nowe przepisy zakładają, że od najbliższej soboty, uczestnicy wesel będą obowiązkowo musieli nosić maseczki ochronne, nie tylko w Kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego, ale także podczas przyjęcia. A dokładniej mówiąc, do czasu aż nie zajmą miejsc przy stołach, gdzie będą spożywać posiłki i napoje. Na szczęście przepisy nie wymagają noszenia maseczek przez gości, podczas składania życzeń, toastów, tańców i zabaw na sali weselnej.

Zdjęcie Koronawirus a wesela: maseczki podczas przyjęcia? #5

Maseczki na weselach- czy to realne?

Zarówno pary młode, jak i cała branża ślubna zastanawiają się, czy nowe nakazy są w ogóle realne do wprowadzenia. Każdy, kto choć raz był na weselu doskonale wie, jak przebiega takie przyjęcie… Maseczki na weselach wydają się nietrafioną i zbędną restrykcją, biorąc pod uwagę że wszyscy goście będą mieli ze sobą interakcje przez całą noc.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja