Nie żyje Gienek Loska. Zmarł w domu swojej mamy


                    Nie żyje Gienek Loska. Zmarł w domu swojej mamy
10Wrz

Utalentowany muzyk Gienek Loska zmarł. Miał 45 lat. Odszedł po ciężkiej chorobie w domu swojej mamy, która opiekowała się nim od początku zmagań z chorobą. Informację tę podała Polska Fundacja Muzyczna na swoim Facebooku.

Gienek Loska był muzykiem, gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i tekściarzem. Miał również swój zespół Gienek Loska Band. Szerszej publiczności pokazał się jako zwycięzca pierwszej edycji programu “X Factor”.

Gienek Loska zmarł w domu swojej mamy, która opiekowała się nim w chorobie. Muzyk podczas odwiedzin u mamy na Białorusi, zaraz przed planowanym powrotem do Polski doznał rozległego wylewu. Od tamtej pory opiekowała się nim mama oraz narzeczona Agnieszka.

"Gienek Loska (Генадзій Лоска)

8.01.1975r - 9.09.2020r

Na swojej ukochanej Białorusi, w otoczeniu bliskich, odszedł na drugą stronę. Do zobaczenia przyjacielu." - czytamy na Facebooku Gienek Loska Band.

Opieka była możliwa między innymi dzięki zbiórce pieniędzy, z której przez cały ten czas opłacano leki, rehabilitację, sprzęt, żywność medyczną i odżywki. Z Gienkiem był kontakt. Bliscy mówią, że lubił słuchać muzyki i głosów, gdy się go odwiedzało lub do niego dzwoniło. Od czasu wylewu przez cały czas był pod opieką lekarzy, specjalistów, masażystów i rehabilitantów.

“W wyniku akcji zbiórki i dzięki wpłatom na specjalne konto PFM przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka lekarstwa, odżywki, środki pielęgnacyjne, jedzenie medyczne, zabiegi, sprzęt, wyjazdy wolontariuszki , za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy. Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki jaki na nim pozostaną przekażemy na Fundusz Pomocowy PFM służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie" - dodaje Polska Fundacja Muzyczna.

Gienek Loska zostanie pochowany na Białorusi, w rodzinnym mieście Biełooziersku.

Całej rodzinie, bliskim i przyjaciołom Gienka składamy serdeczne kondolencje.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja