Szkoła o profilu disco polo? Sprawdź gdzie i dlaczego powstaje!


                    Szkoła o profilu disco polo? Sprawdź gdzie i dlaczego powstaje!
22Lip

Polska edukacja jest na dobrym poziomie. Uczelnie wyższe takie jak Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski to szkoły, które kształcą wybitnych uczniów i są znane na całym świecie. Od jakiegoś czasu do łask znów powróciły piosenki disco polo, które rozbrzmiewały kilkanaście lat temu na dyskotekach i potańcówkach. Moda na disco polo trwa w najlepsze, dlatego w Michałowicach powstaje pierwsza szkoła disco polo!

Zdjęcie Szkoła o profilu disco polo? Sprawdź gdzie i dlaczego powstaje! #1

Klasa o profilu estradowym

Pomysł wydawać by się mógł absurdalny, jednak pojawiło się wielu uczniów, którzy są chętni do poszerzania wiedzy w tym zakresie. Dzięki temu szkoła w Michałowicach nie została zamknięta, a we wrześniu znów pojawią się w niej uczniowie.

Szkoła została nazwana pierwszą w Polsce szkołą disco polo, a jedna z klas ma profil estradowy. Nie jest to żaden żart, ponieważ uczniowie złożyli już wymagane dokumenty, a niektórzy z nich znaleźli już zakwaterowanie w szkolnym internacie.Obecnie do tej właśnie klasy zapisało się już 27 osób.

Dalekie plany

Burmistrz Michałowa ma jednak dalekosiężne plany, jeśli chodzi o rozwój szkoły disco polo. Jak się okazało, Radni podjęli już odpowiednie kroki w tym temacie.

W ostatnio przyjętej uchwale znalazł się zapis, który mówi, że 150 tysięcy złotych z budżetu gminy zostanie przeznaczone na zakup nowego profesjonalnego sprzętu muzycznego, a 50 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na obozy szkoleniowe dla młodzieży. Burmistrz Michałowa zapewnił również, że w planach ma wybudowanie centrum disco polo, gdzie będzie się mieścić hala widowiskowo-sportowa oraz muzeum.

Zdjęcie Szkoła o profilu disco polo? Sprawdź gdzie i dlaczego powstaje! #2

Inne przedmioty

Klasa o profilu estradowym skupi się również na nauce bardziej „powszechnych” przedmiotów takich jak historia muzyki, wiedza o społeczeństwie oraz ważny w dzisiejszych czasach język obcy, a mianowicie język angielski.

Do dyspozycji klasy będzie studio nagraniowe w Gminnym Ośrodku Kultury. Szkoła oferuje uczniom poszerzenie wiedzy na temat wszelkich form muzyki estradowej takich jak konferansjerka, didżejka, technika sceniczna oraz studyjna. Uczniowie owego kierunku będą spotykać się z gwiazdami disco polo, ale również będą mogli liczyć na mentorskie wsparcie od znanego w tamtych rejonach zespołu disco-polo - Jobery.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja