Córka Agaty Mróz coraz bardziej przypomina mamę. Kobieta zmarła 12 lat temu

Córka Agaty Mróz coraz bardziej przypomina mamę. Kobieta zmarła 12 lat temu

Większość z Was pewnie pamięta Agatę Mróz. Była ona znaną siatkarką. Niestety, w wieku 17 zdiagnozowano u niej białaczkę. Chorobę dało się opanować, jednak powróciła w najmniej oczekiwanym i niefortunnym momencie. Jej córeczka ma obecnie 12 lat.

W 2007 roku Agata Mróz, która odnosiła duże sportowe sukcesy oczekiwała na przeszczep. W między czasie okazało się jednak, że siatkarka jest również w ciąży. Było to wielkie zaskoczenie. Lekarze stwierdzili, że przy stanie zdrowia Agaty ciąża jest prawie niemożliwa.

Niedługo siatkarka miała mieć przeszczep. Miał on jej uratować życie. Nie można było jednak przeprowadzić przeszczepu z uwagi na dziecko. Mróż musiała więc zdecydować. Poinformowała swoich lekarzy, że musi przesunąć operację - wybrała dziecko.

Już miałam wyznaczony termin operacji – 22 listopada. Pojechałam wcześniej na kwalifikację do Katowic po to tylko, żeby powiedzieć: „Niestety, muszę to przesunąć, bo jestem w ciąży”. Komisja lekarska zamarła. Nikt nie był na to przygotowany - opowiadała w rozmowie z magazynem "VIVA!".Miesiąc po porodzie Agata Mróż została poddana przeszczepowi. Niestety, było już za późno. Przeszczep nie zdążył się przyjąć i Agata zmarła miesiąc później. Swoją córeczką nacieszyła się tylko dwa miesiące.

Jak dziś wygląda Lilianna - córka Agaty Mróż?

Lilianna ma już 12 lat. Już widać u niej ogromne podobieństwo do swojej mamy, ale cechy taty również nabierają na sile.


View this post on Instagram

😅

A post shared by Liliana Olszewska (@lili_olsz) on

View this post on Instagram

Kocham cię tato ❤️

A post shared by Liliana Olszewska (@lili_olsz) on

true

Polecane