Dlaczego w publicznych toaletach deski mają takie wycięcie? Odpowiedź może zaskoczyć!


                    Dlaczego w publicznych toaletach deski mają takie wycięcie? Odpowiedź może zaskoczyć!
28Sty

Większość z Was pewnie nie raz widziała deski klozetowe w publicznych toaletach, które posiadają niewielkie wycięcie dokładnie na środku. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak właśnie wyglądają? Mogłoby się wydawać, że są tam bez powodu. Prawda jest jednak inna.

Zdjęcie Dlaczego w publicznych toaletach deski mają takie wycięcie? Odpowiedź może zaskoczyć! #1

Kształt deski w publicznych toaletach wcale nie jest przypadkowy. Ma na to wpływ kilka ważnych czynników.

Higiena

Wycięcie na środku deski klozetowej sprawia, że kobietom dużo łatwiej skorzystać z papieru toaletowego bez ryzyka dotykania ręką deski. Natomiast mężczyźni załatwiający się na siedząco nie dotykają genitaliami mało higienicznej deski. Unikają też ochlapania tego fragmentu deski załatwiając się na stojąco.

Wytrzymałość

Wycięcie na środku deski sprawia, że jest ona dużo mniej podatna na pęknięcie. W publicznych toaletach trwałość jest niezwykle ważna. Korzysta z niej bowiem wiele różnych osób. W nocnych klubach i dyskotekach tym bardziej podatne są one na zniszczenia.

Koszty

Okazuje się też, że takie deski toaletowe są o wiele tańsze w produkcji. Między innymi również z tego względu zyskały taką popularność.

Czy korzystanie z publicznej toalety jest bezpieczne? Okazuje się, że o wiele bardziej niż z windy!

Zdjęcie Dlaczego w publicznych toaletach deski mają takie wycięcie? Odpowiedź może zaskoczyć! #2

W publicznych toaletach mogą znajdować się bakterie E. Coli, Salmonella, Shigella, a także dwoinka rzeżączki. Jednak wbrew powszechnej opinii to nie deska klozetowa jest najbardziej zanieczyszczona. Okazuje się, że najczęstszą przyczyną zakażeń jest niemycie rąk po korzystaniu z wc! To właśnie dłonie są największym nośnikiem bakterii.

Co więcej, badania dowodzą, że ryzyko zakażenia się bakterią w publicznej toalecie wcale nie jest wyższe, niż gdziekolwiek indziej. O wiele bardziej niebezpieczna okazują się być windy ze względu na słabą wentylację!

Doskonałym rozwiązaniem w publicznych toaletach są więc urządzenia bezdotykowe. Coraz bardziej popularne stają się bezdotykowe systemy spłukiwania wody w wc i pisuarach, umywalki na fotokomórki, światło i dozowniki na mydło.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja