Czy wiesz do czego służy dodatkowy materiał w damskich majtkach? Prawda cię zaskoczy!

Czy wiesz do czego służy dodatkowy materiał w damskich majtkach? Prawda cię zaskoczy!
10Sty

Z pewnością każdy przy zakupie bielizny zwrócił uwagę na dodatkowy materiał, który znajduje się w kroczu. Faktem jest, że jest on dodatkową ochroną przy wydzielinach, a w przypadku strojów kąpielowych materiał ten lepiej chroni nas przed wszelkimi infekcjami. Nie jest to jednak główny cel!

Zdjęcie Czy wiesz do czego służy dodatkowy materiał w damskich majtkach? Prawda cię zaskoczy! #1

Do czego służy materiał?

Wyściółka, bo tak nazywa się ta część damskiej bielizny, jest tworzona z czystej bawełny. Umieszczana jest w kroczu, aby chronić części intymne kobiety przed sztucznym materiałem, który zazwyczaj zawiera w sobie poliester. Brak wyściółki może być powodem podrażnień, obtarć i bolesnych doświadczeń.

Części intymne posiadają bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Bardzo ważne jest zatem, aby chronić te części przed szkodliwym kontaktem ze sztucznym materiałem. Kupując zatem bieliznę, sprawdzaj dokładnie, czy majtki ze sztucznego materiału mają wszytą w siebie wyściółkę.

Jak dobrać najlepszą bieliznę?

Obecnie mamy bardzo duży wybór przy zakupie bielizny. Wszystko wygląda inaczej, zrobione jest z innego materiału i posiada różne kształty. Niestety, ale piękny wygląd bielizny to nie wszystko, jeśli zwyczajnie nam szkodzi. Jaką zatem bieliznę kupować najlepiej?

Rozmiar

Przy wyborze bielizny bardzo ważne jest, aby nie była ona zbyt ciasna. Ucisk gumek może być bardzo poważny w konsekwencjach i szkodzi naszemu zdrowiu. Jeśli bielizna jest za ciasna, to ogranicza ona swobodny przepływ krwi w tych okolicach. Co więcej, nasza skóra nie ma możliwości prawidłowego oddychania i dochodzi do bolesnych odgnieceń.

W przypadku bielizny modelującej jest to tym bardziej istotne. Jeśli jest ona zbyt ciasna, to krew nie może prawidłowo krążyć oraz wywołuje nacisk na organy wewnętrzne, co utrudnia im to pracę. Dodatkowo mogą wystąpić nieprzyjemne objawy typu mrowienia.

Zdjęcie Czy wiesz do czego służy dodatkowy materiał w damskich majtkach? Prawda cię zaskoczy! #2

Materiał

Materiały syntetyczne, czyli wytworzone przez człowieka, są najgorszym materiałem z możliwych. Najczęściej jest to poliester, poliamid lub elastan. Materiały te zupełnie nie przepuszczają powietrza, co doprowadza do przepoceń (które również są szkodliwe dla części intymnych) oraz mogą wywołać nieprzyjemne i bolesne obtarcia, jeśli nie posiadają wyżej opisanej wyściółki.

Materiały naturalne są najlepszą opcją, ale nie wszystkie nadają się do ciągłego noszenia. Na pierwszym miejscu, jako najlepszy materiał, stoi bawełna i bambus. Warto jednak uważać na jedwab, który nie przepuszcza powietrza, a to natomiast uniemożliwia skórze i częściom intymnym prawidłowego natlenienia. Wzmaga również potliwość w tych miejscach, co może doprowadzić do różnych infekcji. Bieliznę z jedwabiu zaleca się zatem używać przy wyjątkowych okazjach.

Bielizna ma za zadanie chronić wrażliwe części ciała, a więc powinniśmy przykładać do tego dużą uwagę. Jej odpowiednie dobranie ma duży wpływ na nasze zdrowie, a dzięki temu możemy uniknąć wiele nieprzyjemnych problemów związanych z częściami intymnymi.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja