Nosisz tylko jedną kartę płatniczą w portfelu? To błąd! Zawsze noś co najmniej dwie karty


                    Nosisz tylko jedną kartę płatniczą w portfelu? To błąd! Zawsze noś co najmniej dwie karty
18Lis

Czy wiesz, że nie powinno się nosić w portfelu tylko jednej karty płatniczej? Jeśli posiadasz ich więcej, zawsze noś je razem. Może Cię to uchronić przed kradzieżą. Dlaczego? To bardzo proste.

Zdjęcie Nosisz tylko jedną kartę płatniczą w portfelu? To błąd! Zawsze noś co najmniej dwie karty #1

Karty płatnicze z płatnościami zbliżeniowymi

Karty płatnicze z płatnościami zbliżeniowymi to już standard. Większość z nas posiada takie karty. Wyposażone są one w układ elektroniczny, który odbiera fale emitowane przez czytnik terminala. Za jego pomocą do czytnika trafiają niezbędne do przeprowadzenia transakcji informacje, takie jak numer karty, datę ważności, czy kod służący do autoryzacji.

Jak wykorzystują to złodzieje?

Złodzieje posiadają specjalny program na telefonie, za pomocą którego mogą wykraść nasze dane z karty. Wystarczy, że przyłożą telefon do naszego portfela. Uzyskają oni między innymi numer karty i dane właściciela. Nie zdobędą oni numer CVC. Warto jednak wiedzieć, że w wielu sklepach internetowych nie jest on wymagany podczas płatności. Bez problemu będzie można więc okraść nas z naszych środków.

Zdjęcie Nosisz tylko jedną kartę płatniczą w portfelu? To błąd! Zawsze noś co najmniej dwie karty #2

Dlaczego lepiej nosić razem więcej kart?

Kiedy trzymamy w portfelu więcej niż jedną kartę, ich sygnały stają się niemożliwe do odczytania przez sprzęt złodzieja. Możesz przekonać się o tym samodzielnie. Wystarczy, że przyłożysz telefon z dwoma kartami do terminala. Prawdopodobnie terminal nie będzie w stanie odczytać sygnału.

Portfele z ochroną RFID

Jeśli jednak posiadamy tylko jedną kartę płatniczą, możemy zainwestować w specjalny portfel, który wyposażony jest w zabezpieczenie przed wysyłaniem sygnału przez karty. Taka ochrona nazywa się RFID. Takie portfele znajdziemy w ofercie wielu firm. Możemy dostać je już za kilkadziesiąt złotych, choć te skórzane będą kosztować znacznie więcej. Niemniej jednak, taki gadżet będzie również doskonałym prezentem dla bliskiej osoby na nadchodzące święta.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja