Nowe życie starych butów! Poznaj 6 genialnych trików!


                    Nowe życie starych butów! Poznaj 6 genialnych trików!
06Lis

Ile razy zdarzyło Ci się wyrzucić stare buty, które tak bardzo lubiłaś? Koniec z tym. Zaraz się dowiesz jak je skutecznie odświeżyć. Zwykle wystarczy nawet odrobina wilgoci, aby na butach zadomowiły się bakterie, które je niszczą.

Zdjęcie Stare buty – nie wyrzucaj ich. Można je łatwo odświeżyć #1

Bakterie

Jeśli na Twoim obuwiu zadomowiły się bakterie, to mamy na nie świetny sposób. Zamrożenie. Bakterie nie lubią niskich temperatur. Włóż swoje buty do foliowego worka, a następnie do zamrażarki. Zostaw na kilka godzin. Bakterie wyginą. Pamiętaj, aby nie stosować tej metody na skórzanych butach, możesz je zniszczyć.

Brzydki zapach

Aby zniwelować brzydki zapach, jaki wydzielają Twoje buty, nie musisz kupować dezodorantów. Są na to domowe sposoby. Wiele artykułów z Twojej kuchni pomoże Ci zlikwidować ten problem. Np. herbata, liście laurowe, olejek herbaciany. Włóż te produkty do butów, kiedy ich nie nosisz. Świeżości nada także plasterek cytryny włożony do środka. Pozostaw te produkty w butach na kilka godzin.

Wilgoć

Jeśli Twoje buty po noszeniu są wilgotne, wsyp do środka kawę lub sodę oczyszczoną. To skuteczne środki niwelujące wilgoć. Możesz wsypać te środki do butów je na noc i rano cieszyć się świeżością swojego obuwia. Jeśli nie chcesz wkładać jedzenia do butów, to możesz użyć także żelu krzemionkowego. To takie kuleczki w małych torebeczkach, które zwykle są dołączane do kupowanych przedmiotów. Żel ten ma niezwykłe zdolności absorbujące wilgoć. Gdy nie posiadasz w domu żelu krzemionkowego, świetnie zastąpi go koci żwirek. Wsyp go do skarpetki i włóż do buta.

Zdjęcie Stare buty – nie wyrzucaj ich. Można je łatwo odświeżyć #2

Przemoczone buty

Jeśli zdarzy Ci się przemoczyć swoje obuwie, mamy dobry sposób na ich wysuszenie. Pomnij stare gazety i włóż do środka buta, dokładnie wypełniając nią wnętrze. Przed włożeniem, możesz skropić kartki octem lub olejkiem zapachowym. Dzięki temu buty dodatkowo będą miały przyjemna woń. Wymieniaj gazety co kilka godzin.

Wkładki dobre na wszystko

W sklepach obuwniczych można zaopatrzyć się w różnego rodzaju wkładki do butów. Te produkty zawierają w sobie substancje wchłaniające wilgoć oraz zapachowe.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja