5 nietypowych zastosowań OLIWY, które z pewnością Cię zaskoczą!

5 nietypowych zastosowań OLIWY, które z pewnością Cię zaskoczą!

Oliwa z oliwek sprawdza się głównie w kuchni, ale nie tylko. Jej świetne właściwości sprawiają, że ma zastosowanie także w innych obszarach naszego życia. Poznaj zastosowania, które nie przyszłyby Ci same do głowy.

Zdjęcie 5 nietypowych zastosowań oliwy z oliwek, które z pewnością Cię zaskoczą! #1

Oliwa w kosmetyce - skóra, włosy, dłonie, stopy

Zastosowań oliwy w kosmetyce jest kilka. Jednym z nich jest stosowanie jej na włosy jako maseczkę. Jeśli masz zniszczone i suche włosy to ta metoda jest właśnie dla Ciebie. Oliwa najlepiej zadziała na włosy, gdy przygotujesz z niej miksturę. Podgrzej oliwę i witaminę E w kapsułce lub w kroplach. Nałóż mieszankę na końce włosów i przykryj ręcznikiem. Potrzymaj 30 minut i zmyj. Jeśli będziesz powtarzać to raz w tygodniu, Twoje włosy zachowają blask i witalność.

Drugim z zastosowań oliwy w kosmetyce, jest zwyczajne wcieranie jej w ciało jako balsam. Twoja skóra dzięki temu będzie miękka i nawilżona. Równie skutecznie zadziała na suche skórki i paznokcie oraz na przesuszone stopy.

Oliwę możemy również wykorzystywać do demakijażu twarzy, bardzo dokładnie zmyje kolorowe kosmetyki z buzi.

Oliwa do mebli

Oliwa okazuje się niezwykle skutecznym środkiem nabłyszczającym dla drewnianych mebli. Jest to wyjątkowo ekologiczny sposób. Wymieszaj oliwę z sokiem z cytryny lub octem w proporcji 1:2. Taką mieszanką czyść drewniane meble. Będą świetnie nabłyszczone i zakonserwowane.

Oliwa do masażu

Jeśli wykonujesz masaż bliskiej osobie, wykorzystaj do tego oliwę. Nie trzeba kupować drogich olejków i specjalistycznych preparatów. Oliwa świetnie się sprawdza przy masażu. Najlepiej będzie, gdy przed użyciem odrobinę ją podgrzejesz.

Zdjęcie 5 nietypowych zastosowań oliwy z oliwek, które z pewnością Cię zaskoczą! #2

Oliwa do czyszczenia

Podczas majsterkowania lub sprzątania, możemy ubrudzić sobie ręce smarem, który łatwo nie schodzi. W takim wypadku świetnie sprawdzi się oliwa z oliwek. Umyj nią ręce. Równie skuteczna będzie przy czyszczeniu farby.

Oliwa przeciw mszycom

Jeśli na Twoich roślinach występują mszyce, z pomocą przychodzi oliwa. Zmieszaj ją z dodatkiem szarego mydła lub płynu do naczyń i tą miksturą wykonaj oprysk roślin. Uważaj, aby specyfik nie przykrył całej powierzchni liści Twoich roślin.

Elżbieta

true

Polecane