Jak szybko wyszukać informację w Google? Poznaj 10 świetnych trików!

Jak szybko wyszukać informację w Google? Poznaj 10 świetnych trików!
12Sie

W naszych czasach już nie wyobrażamy sobie dnia bez dostępu do internetu, szczególnie na polu zawodowym. Niestety, zdarza się, że w momencie, gdy musimy szybko znaleźć konkretną informację, nie potrafimy odpowiednio sformułować pytania i wyszukiwarka podaje nam nie to, co nas interesuje. Mamy dobrą wiadomość - jest dziesięć trików, które usprawnią pracę w Google.

Zdjęcie Jak szybko wyszukać informację w Google? Poznaj 10 świetnych trików! #11. Nie zawsze jesteśmy pewni, kogo lub czego właściwie szukamy, a w tej sytuacji pomocne będzie wpisanie możliwych haseł i oddzielenie ich symbolem "|" lub po prostu zwykłym "lub".

2. Równie przydatne jest wpisywanie synonimów. Wystarczy dodać przed szukane hasło "~", a Google wyświetli nam wszystko, co wiąże się z danym słowem.

3. Innym znakiem, którego warto używać, jest "*". Służy pomocą wtedy, gdy nasza pamięć zawodzi. Nie pamiętasz całej frazy, daty, nazwy lokalu? Wpisz, to, co wiesz i dodaj znak gwiazdki. Google wspomoże zawodną pamięć.

4. Sytuacja nie jest stracona także wtedy, gdy z głowy umknie nie jedno słowo, ale większość zdania czy wyrażenia. Należy wówczas wpisać pierwsze i ostatnie słowa, a zapomniany tekst zastąpić operatorem "OKOŁO".

5. Jeśli zależy nam na znalezieniu konkretnego zdania, np. z tekstu piosenki, wystarczy zapisać frazę w cudzysłowie.
Zdjęcie Jak szybko wyszukać informację w Google? Poznaj 10 świetnych trików! #2
6. Pojawia się zbyt dużo zbędnych wyników? To też nie problem, jeśli za wyszukiwanym hasłem doda się znak "-" i wpisze to, co nas nie interesuje, przykładowo "Edyta Górniak - małżeństwo".

7. Bardzo przydatną funkcją jest "site:", które wyszukuje bezpośrednio w witrynach. Gdy chcemy wrócić do konkretnego artykułu, wystarczy wpisać jego tytuł czy słowa kluczowe, dopisać site i nazwę strony.

8. Gdy interesuje nas konkretny wycinek czasu, warto użyć trzech kropek. Wpisuje się je między daty. Przykładowo - historia Polski 1800...1900.

9. Informacje można znaleźć również za pomocą wyszukiwania w tytule, a nawet w adresie URL. W tym celu trzeba użyć operatora "intitle" lub "inurl" wpisanego przed szukanym hasłem. Ważne jest to, by nie wstawiać odstępu.

10. Na koniec coś dla lubiących pogłębiać temat - jeśli podoba nam się dana strona i chcemy znaleźć jej podobne, możemy wpisać "related:" i następnie (bez spacji) adres witryny, która nas zaciekawiła.Mamy nadzieję, że dzięki tym podpowiedziom, korzystanie z wyszukiwarki Google'a będzie jeszcze łatwiejsze i skuteczniejsze.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja