Woźniak-Starak należy teraz do jednej z najbogatszych rodzin w Polsce! Czym zajmuje się jej teść?

Woźniak-Starak należy teraz do jednej z najbogatszych rodzin w Polsce! Czym zajmuje się jej teść?
12Lip

Agnieszka Woźniak-Starak należy obecnie do jednej z najbogatszych rodzin w Polsce, według rankingu “Wprost”. Tegoroczny ranking najbogatszych Polaków “Wprost” plasuje Jerzego Staraka (teścia Agnieszki Woźniak-Starak) na szóstym miejscu. Jednak cała rodzina jest o wiele bogatsza.

Ranking najbogatszych rodzin

“Wprost” stworzył również ranking najbogatszych rodzin. Starakowie znajdują się na trzecim miejscu listy najbardziej majętnych polskich rodzin. Czym się zajmują?

Jerzy Starak jest największym polskim inwestorem w dziedzinie biotechnologii oraz właścicielem Polpharmy. Jego majątek wycenia się na 5,9 miliarda złotych. Jego syn, mąż Agnieszki Woźniak-Starak również osiągnął spory finansowy sukces. Piotr zajmuje się branżą filmową, prowadzi firmę Watchout Studio. W 2017 roku spółka przyniosła ponad 27 milionów przychodu.

Piotr nie ukrywa, że lubi drogie samochody. Często widziany jest w innym modelu z najwyższej półki. Ostatnio media rozpisywały się o nowym, stylowym kabriolecie marki Morgan. Koszt takiego samochodu to ok. 250 tysięcy złotych.

View this post on Instagram

💙

A post shared by Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak) on

Kto wyprzedził Staraków w rankingu?

Starakowie zajęci w rankingu najbardziej majętnych polskich rodzin trzecie miejsce. Kto ich wyprzedził? Na miejscu drugim znajduje się rodzina Solorzów. Ich majątek wycenia się na 10,1 miliarda złotych. Na miejscu pierwszy natomiast, bez zmian, znajduje się rodzina Kulczyków, których majątek wynosi 15,7 miliarda złotych.

Czym się zajmują?


Zygmunt Solorz jest przedsiębiorcą i właścicielem wielu dobrze prosperujących firm. Jest też założycielem Telewizji Polsat, w tym właścicielem Netii, Superstacji, Cyfrowego Polsatu, Premium Mobile, czy Plus Banku.

Nieżyjący już Jan Kulczyk pozostawił swojej rodzinie spory majątek. Inwestował między innymi w PKN Orlen, Polską Telefonię Cyfrową, Telekomunikację Polską. Jego działania inwestycyjne były skierowane głównie w ropę naftową, gaz, energetykę, nieruchomości, infrastrukturę i browarnictwo.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ