Dlaczego wybierasz niewłaściwych partnerów? Poznaj możliwe powody

Dlaczego wybierasz niewłaściwych partnerów? Poznaj możliwe powody
10Lip

Zdarza się, że nasze związki się nie układają. Po bliższym poznaniu partnera stwierdzamy, że to jednak nie to i kończymy znajomość. Gorzej jest, jeśli zdarza Ci się to zbyt często. Być może wybierasz niewłaściwych partnerów? Sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny według psychologów.

Zdjęcie Czy Twoje związki kończą się szybciej, niż byś tego oczekiwała? Być może źle wybierasz partnerów? #1

Zajęci mężczyźni

Przyciągają nas mężczyźni, którzy są w stałych relacjach. Zostało to potwierdzone badanymi w 2002 roku. Wyjaśnienie jest proste, skoro mężczyzna jest w stanie utrzymać relację z inną kobietą, ma pożądane przez nas cechy. Nauka ma nawet określenie na to zjawisko, po angielsku to „mate-choice copying”, czyli kopiowanie czyjejś decyzji. Odbijając zajętego mężczyznę, pamiętaj o tym, że jest ogromne prawdopodobieństwo, że następna odbije go Tobie.

Lista

Zdarza się, że kobiety skupiają się tylko na wybranych cechach mężczyzny, które przed sobą tłumaczymy jako te najważniejsze. Na przykład gdy facet jest zabawny i lubi dzieci, to nie zwracamy już uwagi na jego wady. Takie nieelastyczne podejście nie zaprowadzi nas do długotrwałej zadowalającej relacji.

Samotność

To problem, który dotyczy wiele kobiet. Podejmują łatwe i szybkie decyzje o wejściu w relacje. Robią to bez zastanowienia i przymykają oczy na wady partnera. Dzieje się tak dlatego, że boją się być same. Wolą być w kiepskim związku niż w samotności. Ten stan to desperacja, która rzadko kończy się „happy endem”.

Zdjęcie Czy Twoje związki kończą się szybciej, niż byś tego oczekiwała? Być może źle wybierasz partnerów? #2

Chemia

Kobiety dużo mówią o charakterze mężczyzn, twierdzimy, że to on jest najważniejszy. Niestety życie często to weryfikuje, kiedy widzimy przystojnego faceta, łatwo się zakochujemy i wybaczamy wady. Winę za to w dużej części ponosi natura, szukamy partnera z odpowiednimi genami, a nie charakterem. Jeśli zależy nam na długotrwałym związku, powinnyśmy się skupić na cechach charakteru mężczyzny, a nie podążać ślepo za zauroczeniem. Stare powiedzenie mówi, że z ładnej miski się nie najesz.

Ton głosu

Męski głos naprawdę potrafi działać na kobietę jak magnes. Psycholodzy twierdzą, że mężczyznom o niskim głosie szybko przypisujemy pozytywne cechy. Niestety istnieją badania potwierdzające, że faceci o niskim głosie mają najwięcej partnerek seksualnych i łatwo podejmują decyzje o rozwodzie.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ