Jak zrobić idealne zdjęcie na Instagrama? Poznaj te triki!

Jak zrobić idealne zdjęcie na Instagrama? Poznaj te triki!
15Cze

Nie musisz mieć drogiego sprzętu, ani być modelką, by mieć piękne zdjęcia na Instagramie. Wystarczy trochę wysiłku i kreatywności. Przetestuj nasze triki i zachwyć znajomych swoimi fotografiami.

Zdjęcie Jak zrobić idealne zdjęcie na Instagrama? Poznaj te triki! #1

Czym robić zdjęcia?

Do pięknych ujęć, nie potrzebujesz drogiego sprzętu, w obecnych czasach każdy posiada smartfona. Telefon to idealne narzędzie do zdjęć, większość z nich ma naprawdę dobre aparaty i możliwości dopasowania ustawień.

Włącz siatkę w aparacie

Większość telefonów ma w aparatach opcję włączania siatki podczas robienia zdjęć. Ten prosty zabieg pomoże Ci zrobić dobre ujęcia, gdyż widać, czy najważniejsze elementy fotografii znajdują się w odpowiednim miejscu.

Kiedy jest dobre światło?

Podczas robienia zdjęć światło to podstawa. Pamiętaj, że musi ono padać na fotografowany przedmiot, a nie w kierunku obiektywu. Fotografie na tle okna nigdy nie wyjdą ładnie. Światło naturalne jest najlepsze do zdjęć, ale nie bójmy się doświetlać otoczenia także lampami.

Pamiętaj też, aby obiektyw był czysty.

Jak robić selfie?

Podczas robienia selfie, aparat powinien znajdować się powyżej linii wzroku, ustawiony pod lekkim skosem, ten zabieg wysmukla twarz. Postaraj się, aby Twoja twarz była dobrze doświetlona i nie zapomnij o uśmiechu. Dziubkom mówimy NIE.

Tło

Wiele osób, pozując do zdjęć, nie przejmuje się otoczeniem, jedynie swoim wyglądem na zdjęciu. Tło fotografii mocno wpływa na jej odbiór, pamiętaj, aby było uporządkowane. Możesz także zadbać o dopasowanie kolorów w tle do stylu fotografii. Zdjęcie nie powinno się skupiać tylko na jednym przedmiocie, zawsze warto ująć trochę tła, dzięki temu zdjęcie nie jest ciężkie.

Zdjęcie Jak zrobić idealne zdjęcie na Instagrama? Poznaj te triki! #2

Pilnuj ostrości

Nawet najmniejszy ruch ręką, może spowodować, że zdjęcie wyjdzie rozmazane. Najlepiej jest oprzeć ręce, by były stabilne.

Nie bój się obróbki

Nie musisz być specjalistą od Photoshopa, aby ładnie obrobić zdjęcie. Istnieje wiele darmowych i naprawdę łatwych aplikacji na smartfona które zapewniają fajne efekty fotografii. Warto zaopatrzyć się w jedną z nich, popróbuj na początek wszystkich opcji i sprawdź, która najbardziej Ci odpowiada.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja