Nowa, niebezpieczna dla kotów moda dotarła do Polski! Instagram aż huczy

Nowa, niebezpieczna dla kotów moda dotarła do Polski! Instagram aż huczy
15Maj

Mogłoby się wydawać, że nowe trendy dotyczą głównie wyglądu: fryzur, ubioru, czy makijażu. Niestety, “moda” atakuje nas z każdej strony. Ulegamy jej nawet wtedy, kiedy dotyczy naszych ukochanych zwierząt.

Zdjęcie Nowa, niebezpieczna dla kotów moda dotarła do Polski! Instagram aż huczy #1

Skandaliczny trend zrodził się w Stanach Zjednoczonych (jak zazwyczaj). Kiedy już osiągnął tam swoją popularność, bardzo szybko trafił również do Europy i rzecz jasna Polski. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak krzywdząca jest ta moda dla kotów.

“Dino cut”

“Dino cut” to nowy trend polegający na strzyżeniu kotów w taki sposób, aby wyglądały jak smoki i dinozaury. Strzyżenie to polega na “wyrzeźbieniu” w sierści kota czegoś, co przypomina łuski. Dzięki takiemu zabiegowi kot staje się instagramowym celebrytą.

Mało osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jest to dla kota bardzo nieprzyjemne. Kotów nie powinno się strzyc, chyba, że sierść jest bardzo skołtuniona, kot wymaga operacji lub jest zalecenie obcięcia sierści ze względów zdrowotnych.

Kiedy zdrowy kot zostaje pozbawiony sporej ilości swojej sierści, czuje się bardzo źle. Może nawet dojść do depresji i stanów lękowych. Warto też wspomnieć o tym, że sierść pełni u kota funkcje ochronne: chroni przed wilgocią (której większość kotów nie lubi) oraz zimnem. Strzyżenie kota może więc wywołać u niego reakcję ze strony układu nerwowego.

Organizacje działające na rzecz ochrony praw zwierząt apelują więc, aby nie ulegać niemądrym trendom! Strzyżenie kota powinno odbywać się tylko wtedy, kiedy jest takie zalecenie ze strony weterynarza. Nie róbmy tego nigdy na własną rękę.

Jak widać na poniższych zdjęciach, koty tak ostrzyżone wyglądają efektownie. Zostały jednak pozbawione większości swojej sierści. Dla wielu z nich nie jest komfortowa sytuacja.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja