Strajkujący nauczyciele NAGRALI PIOSENKĘ! "Świna z krową więcej dziś dostanie"

Strajkujący nauczyciele NAGRALI PIOSENKĘ! "Świna z krową więcej dziś dostanie"

Strajkujący nauczyciele z Gliwic postanowili nagrać prześmiewczą piosenkę mówiącą o tym, co dzieje się w naszym kraju w kontekście strajku, ale nie tylko. Piosenka śpiewana jest do znanego hitu Maryli Rodowicz “Ale to już było”.

Zdjęcie Strajkujący nauczyciele NAGRALI PIOSENKĘ! "Świna z krową więcej dziś dostanie" #1

“Świna z krową znacznie więcej dziś dostanie”

Ogromna ilość szkół w Polsce strajkuje. Nie inaczej dzieje się w Szkole Podstawowej nr 32 w Gliwicach. Pedagodzy postanowili wykorzystać czas strajku w dość kreatywny sposób. Nagrali bowiem piosenkę, która ironicznie komentuje strajk nauczycieli i obecną sytuację w Polsce. Najbardziej oberwało się partii rządzącej i jej pomysłom.

Nauczyciele zwracają uwagę na fakt, że rząd PiS obiecał dopłatę w wysokości 500 zł do każdej krowy oraz 100 zł do każdej świni, podczas gdy nauczyciele negocjują podwyżki od dawna.

Nauczyciele podkreślają, że nie mieli zamiaru nikogo urazić. Tekst piosenki jest jest dość mocny. W tekście napisanym przez panią wuefistkę ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gliwicach słyszymy:

"Ale wiem już teraz, wszyscy to już wiecie, jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno, drogi belfrze, nie w oświecie. Tylko obietnice i frazesy tanie. A jak przyjdzie co do czego, świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie"

"Choćbyś starał się nie wiem jak, nie unikniesz społecznej nagonki. Słyszysz: każdy zastąpi cię, choćby pani z kasy z Biedronki". - śpiewają nauczyciele.

Nauczyciele, jak sami podkreślają, nagrali tę piosenkę, aby okazać swoje wsparcie i solidarność ze wszystkimi nauczycielami oraz pracownikami oświaty w Polsce. Trzeba przyznać, że wpadli na dość oryginalny sposób.

Jak wam się podoba utwór strajkowiczów?

Agnieszka

Polecane