Joanny Mazur nie stać na mieszkanie? Otylia Jędrzejczak “"ZNA DRUGĄ WERSJĘ" tej historii

Joanny Mazur nie stać na mieszkanie? Otylia Jędrzejczak “"ZNA DRUGĄ WERSJĘ" tej historii
10Kwi

Joanna Mazur, multimedalista olimpijska, wzięła udział w Tańcu z Gwiazdami. Podczas ostatniego odcinka na jaw wyszła skandaliczna prawda o tym, jak mieszka mistrzyni świata i Europy w lekkoatletyce. Okazało się, że Mazur mieszka w małym pokoju w internacie i musi korzystać z łazienki na korytarzu.

Widzów programu doprowadziła do łez. Jednak Otylia Jędrzejczak zna “drugą wersję” tej sytuacji.

"Ja znam drugą wersję niż wersja Joanny Mazur i znam też fundusze jakie otrzymuje, Więc tak naprawdę każdy z zawodników na jej poziomie, posiadający sponsorów i partnerów może zainwestować w wynajęcie mieszkania. Rozumiem też drugi punkt widzenia. Bo kiedy spędzasz 257 dni na zgrupowaniach, a ja tyle spędzałam, to dla mnie wygodniejsze było mieszkanie w akademiku. Te opłaty spadały na klub i wtedy tak naprawdę, kiedy Cię nie ma 300 dni w roku w domu, posiadanie własnego mieszkania jest trochę bez sensu". - mówiła Otylia Jędrzejczyk w wypowiedzi dla Jastrząbpost.Zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur

Po emisji ostatniego odcinka Tańca z Gwiazdami ruszyła wielka zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur. Zebrano już niebagatelną kwotę ponad 250 tysięcy złotych!

Na te informacje odpowiedział też Polski Komitet Paraolimpijski i zapewnił, że Joanna Mazur otrzymuje z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie - 65 tyś. rocznie.

Nie jest to mała kwota, jednak to nic w porównaniu z zarobkami sportowców na jej poziomie.

Na całą tą sytuację i szum medialny odpowiedziała Rada Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych:

"Apelujemy o równe szanse dla wszystkich. Szum medialny wokół jednostek nie może być powodem ich zwiększonego finansowania przez organy państwowe. Od lat jako sportowcy niepełnosprawni walczymy o wyrównywanie naszych szans. Kolejny raz podkreślamy, że jako sportowcy, chcemy być traktowani na równych zasadach, w sposób umożliwiający uprawianie wybranych przez nas dyscyplin sportowych i zdobywania kolejnych medali."

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy Jędrzejczyk ma rację, że Joanna Mazur ze swoimi osiągnięciami mogłaby znaleźć sponsorów bez żadnego problemu?
następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja