Sprawdź swoje punkty karne i przewinienia ONLINE!


          Sprawdź swoje punkty karne i przewinienia ONLINE!
24Lut

Niewiele z nas dokładnie pamięta, ile punktów karnych posiada. Jest to jednak istotna informacja, ponieważ przekroczenie limitu punktów karnych kończy się odebraniem prawa jazdy i koniecznością powtarzania egzaminu (w przypadku kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż rok).

Ilość puntów karnych z łatwością sprawdzisz w internecie

Zdjęcie Sprawdź swoje punkty karne i przewinienia ONLINE! #1
Źródło:https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty

Ilość punktów karnych i przewinienia, za które je otrzymaliśmy sprawdzimy w systemie CEPiK 2.0. Wcześniej konieczne jest jednak założenie profilu zaufanego. Jak to zrobić?

 • Wejdź na stronę profilu zaufanego – LINK.
 • Kliknij „zarejestruj się” i wypełnij formularz.
 • Wpisz kod autoryzacyjny i wykonaj kolejne polecenia.

Kiedy twój profil zaufany jest już gotowy, wejdź na stronę Ministerstwa Cyfryzacji – LINK. Po zalogowaniu uzyskasz swój aktualny stan punktów karych. Możesz zapisać tę informację w pdf oraz dowiedzieć się również kiedy i za jakie przewinienie otrzymałeś punkty karne.

W Polsce limit punktów karnych wynosi 24. Po przekroczeniu tego limitu mogą nam odebrać prawo jazdy. Wyjątkiem są jednak na przykład kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż rok. Mają oni tylko 20 punktów karnych do wykorzystania. Po przekroczeniu limitu może dojść do unieważnienia egzaminu na prawo jazdy i konieczności zdawania go jeszcze raz.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja