Jurek Owsiak ponownie zaskakuje! Cudowny gest podczas pogrzebu Pawła Adamowicza

Jurek Owsiak ponownie zaskakuje! Cudowny gest podczas pogrzebu Pawła Adamowicza
19Sty

W dniu dzisiejszym żegnamy tragicznie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pogrzeb trwał trzy godziny, pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

W trakcie pożegnania prezydenta Pawła Adamowicza, które odbyło się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, wśród licznie zgromadzonych gości, zjawił się również Jerzy Owsiak wraz z żoną. W momencie, gdy małżeństwo odchodziło od urny, Jerzy Owsiak wykonał wspaniały gest, stawiając przy niej serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdjęcie Jurek Owsiak ponownie zaskakuje! Cudowny gest podczas pogrzebu Pawła Adamowicza #1
https://www.instagram.com/p/Bsng_VxHeMB/

Zaledwie kilka godzin po zakończeniu uroczystości pogrzebowych Jerzy Owsiak ogłosił również, że jednak wraca do Fundacji i nadal będzie jej prezesem.

Media na całym świecie informują o uroczystościach pogrzebowych jakie mają miejsce w Polsce. BBC umieściło informację o pogrzebie w czołówce wiadomości, zaś CNN w swoich doniesieniach o pogrzebie prezydenta podkreśla obecność Lecha Wałęsy, Donalda Tuska jak również premiera Mateusza Morawieckiego.

Wszystkie media zgodnie podkreślają, że uroczystość pogrzebowa niosła ze sobą przekaz potępienia dla przemocy i nienawiści.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja