Kiedy przestawiamy zegarki w 2018? Wyniki ankiety UE – Europejczycy nie chcą zmieniać czasu!


                    Kiedy przestawiamy zegarki w 2018? Wyniki ankiety UE – Europejczycy nie chcą zmieniać czasu!
01Paź

Spory dotyczące konieczności zmiany czasu na zimowy i letni nie ustają. Jedni uważają, że jest to zupełnie zbędny zabieg, inni jednak twierdzą, że zniesienie przestawiania zegarków wprowadzi tylko zamieszanie.

W Polsce głośno o zniesienie przestawiania zegarków dwa razy w roku apeluje Polskie Stronnictwo Ludowe. PSL zaproponował ustalenie jednego czasu. Obowiązywać miałby czas środkowoeuropejski letni. Propozycja została jednak odrzucona.

Zdjęcie Kiedy przestawiamy zegarki w 2018? Wyniki ankiety UE – Europejczycy nie chcą zmieniać czasu! #1

Jednak nie tylko w Polsce kwestionuje się zmianę czasu na zimowy i letni. Przeprowadzono niedawno ankietę w całej Europie, w której wzięło udział kilka milionów osób. Zdecydowana większość nie chce zmieniać czasu dwa razy w roku. Jednak do tej pory żadne wiążące decyzje nie zapadły w tej sprawie.

Wciąż więc obowiązuje zmiana czasu z zimowego na letni. Warto pamiętać, że jest to jednak pojęcie umowne. W rzeczywistości nie ma podziału na czas zimowy i letni, ale na środkowoeuropejski i środkowoeuropejski letni.

Kiedy przestawiamy czas w 2018?

Zegarki należy cofnąć o godzinę (z godz. 3 na 2 w nocy). Niestety, osoby, które w tym momencie są w pracy, pracują godzinę dłużej. Ci natomiast, którzy nie pracują w nocy, śpią o godzinę dłużej. Pocieszające jest to, że pracodawca ma obowiązek zapłacić za dodatkową godzinę pracy lub odjąć ją z innego dnia pracy.

Zegarki na czas zimowy przestawiamy w ostatnią niedzielę października, czyli 28.10 Natomiast na czas letni zegarki ustawiamy w ostatnią niedzielę marca.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja