Czy wiesz, że twoje pismo wiele mówi o twojej osobowości?

Czy wiesz, że twoje pismo wiele mówi o twojej osobowości?
13Cze

Charakter pisma może wiele powiedzieć o osobowości i skłonnościach człowieka. Tą dziedziną zajmują się grafolodzy, którzy na podstawie pewnych charakterystycznych cech pisma są w stanie określić niektóre cechy charakteru. Na co grafologia zwraca szczególną uwagę?

#Wielkość liter

Małe litery często używane są przez skryte, ale skrupulatne i dokładne osoby. Jeśli dodatkowo są one bardzo równe i estetyczne, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z zamkniętym w sobie perfekcjonistą.

Zdjęcie Czy wiesz, że twoje pismo wiele mówi o twojej osobowości? #1

Średniej wielkości litery natomiast wskazują na wszechstronność i elastyczność. Mówią o zdolności dostosowania się do różnych sytuacji.

Dużymi literami najczęściej posługują się ekstrawertycy i pewne siebie osoby. Czasami jednak okazuje się, że pewność siebie tych osób jest tylko pozorna.

#Odstępy między słowami

Małe odstępy między słowami mogą wskazywać na to, że dana osoba boi się samotności i lubi otaczać się dużą ilością ludzi. Osoby, które robią między słowami duże odstępy nie lubią nachalnych osób i cenią swoją przestrzeń osobistą.

#Pochyłość pisma

Pismo pochyłe w lewą stronę może wskazywać na buntownicze uosobienie i odwagę w walce o własne idee. Natomiast osoby, których pismo przechylone są nieco w prawo są otwarte, tolerancyjne i czasami zgadzają się na coś, czego nie chcą dla świętego spokoju. Pisani całkowicie prostych liter może wskazywać na to, że dana osoba jest praktyczna i kieruje się głównie logiką.

Zdjęcie Czy wiesz, że twoje pismo wiele mówi o twojej osobowości? #2

#Pętle w piśmie

Im większe i bardziej wyraźne pętle w literach, tym większa otwartość i spontaniczność danej osoby. Z kolei mniejsze, wąskie pętle mogą wskazywać na narzucanie sobie byt dużych ograniczeń.

#Podpis

Czytelny – lubisz i akceptujesz siebie. Nie masz nic do ukrycia i jesteś dumny ze swoich osiągnięć.

Nie czytelny – nie lubisz, kiedy ktoś odkrywa twoje tajemnice i uczucia. Sam chcesz decydować o tym, co przed kim odsłonić.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ