Ta kobieta postanowiła karmić dzieci piersią do 10. roku życia. Jakie mogą być tego konsekwencje?

Ta kobieta postanowiła karmić dzieci piersią do 10. roku życia. Jakie mogą być tego konsekwencje?
10Sty

Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka. Uważa tak przeważająca ilość ludzi. Jednak jak długo należy to robić? Tutaj kwestie są już podzielona. Zdecydowaną rekordzistką postanowiła być 36-letnia Miira Dawson.

Miira jest matką 5-letniej córki i 2-letniego syna. Oboje karmi piersią do tej pory. O ile w przypadku młodszego dziecka jest to jeszcze zrozumiałe, o tyle 5-latka karmiona piersią nie jest powszechnym zjawiskiem. Pomimo kontrowersji, kobieta postanowiła karmić swoje dzieci piersią aż do ich 10. roku życia.

Miira spotyka się z wieloma słowami krytyki. Sama jednak twierdzi, że to co robi jest dla jej dzieci najlepsze. Uważa, że dzięki temu będą one o wiele zdrowsze i bardziej inteligentne od rówieśników.

Zdjęcie Ta kobieta postanowiła karmić dzieci piersią do 10. roku życia. Jakie mogą być tego konsekwencje? #1
fot. shutterstock

Do tej decyzji przychylają się również jej dzieci. Córka Tara, wręcz uwielbia karmienie piersią i sama przyznaje, że nigdy nie chciałaby przestać tego robić. Miira więc argumentuje swoją decyzję tym, że karmienie jest ważne przede wszystkim dla jej dzieci. Sama jednak również czerpie z tego wiele przyjemności, najbardziej ceni sobie więź jaka powstaje między nią a dziećmi. Więź, której nie da się osiągnąć niczym innym.

Inną kwestią wywołującą kontrowersje jest fakt, że Miira w dalszym ciągu śpi ze swoimi dziećmi w jednym łóżku. Uważa to za coś bardzo normalnego. Niestety, z jej poglądami nie zgadza się tata, który musi spać w osobnym pokoju. Uważa, że żona zabiera mu możliwość spędzania z dziećmi wieczorów i czuje się odrzucony.

Co o tak długim karmieniu sądzą eksperci?

Z medycznego punktu widzenia nie ma w tym nic złego. Karmienie piersią nawet do 7. roku życia doskonale wpływa na zdrowie.

Z drugiej jednak strony istnieje jeszcze sfera psychiczna dorastającego dziecka. Karmienie do 10 roku życia może negatywnie wpłynąć na np. kontakty z rówieśnikami.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ