Syrop z pigwowca dodatek do herbaty - bogactwo witaminy C

Syrop z pigwowca dodatek do herbaty - bogactwo witaminy C
29Paź

Owoce pigwowca są zasobne w kwasy organiczne (jabłkowy, winowy, bursztynowy, cytrynowy, chinowy, chlorogenowy, kawowy, fumarowy i inne), pektyny witaminy (C, B1, B2), garbniki, flawonoidy, kwercetyna, antocyjany, karotenoidy. Nasiona pigwowca zawierają około 20% śluzów i nitrylozydy, głównie amigdalina (glikozydy cyjanogenne, witamina B17)

Sok z pigwowca warto dodawać do herbaty , jako alternatywę dla cytryny, ze względu na wysoką zawartość witaminy C oraz jego walory smakowe. Dodany do herbaty, sok z pigwowca nada wyjątkowego aromatu.

W Polsce, szerokie badania nad C. japonica i C. speciosa, skupione na składzie biochemicznym i możliwościach wykorzystania owoców w przetwórstwie spożywczym, prowadziła od 1978 r. Lesińska.

O dużym potencjale owoców pigwowca japońskiego jako surowca przemysłowego stanowią: charakterystyczny, atrakcyjny aromat i ich znaczne wartości odżywcze: duża zawartość kwasów organicznych, polifenoli, błonnika, witaminy C oraz składników mineralnych.

Owoce pigwowców doceniano w Chinach i szeroko stosowano w medycynie chińskiej w leczeniu różnych chorób, jak reumatyzm , astma , niedobór witaminy C i przeziębienie. W Europie owoce znalazły wiele zastosowań w przemyśle spożywczym. Najnowsze badania wskazują również na właściwości lecznicze ekstraktów z owoców i oleju z nasion pigwowca japońskiego.

Syrop z pigwowca 100 % naturalny znajdziesz pod linkiem poniżej

https://konopiafarmacja.pl/manufaktura-cielesnica/208-syrop-pigwowiec-japonski-na-miodzie-bez-dodatku-cukru.html

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ