Na ból gardła można zastosować płukankę z sody, soli i ciepłej wody (1 łyżka sody i 1 łyżka soli na szklankę wody). Dla usunięcia nadmiaru martwego naskórka i zniwelowania błyszczenia …
W temperaturze do 25°C, czyli w domyśle w zakresie 15-25°C W temperaturze pokojowej, czyli 15/18 do 25°C W warunkach chłodniczych, czyli 10-15°C Przechowuj lek w lodówce, czyli w temperaturze 2-8°C …
Wiśnie – IG 22 Czereśnie – IG 23 Porzeczki – IG 25 Grejpfrut – IG 25 Maliny – IG 25 Jeżyny – IG 25 Mandarynki – IG 30 Brzoskwinie – …
Endometrioza nazywana także heterotopową lokalizacją błony śluzowej jamy macicy, gruczolistością macicy lub określana mianem wędrującej śluzówki macicy, to zaburzenie związane z rozrostem błony śluzowej macicy poza jej jamę. Jej głównym …
Probiotyki w higienie pochwy Probiotyki mogą odgrywać kluczową rolę w higienie pochwy poprzez utrzymanie zdrowej flory bakteryjnej i równowagi mikrobiomu. Baloch A.S., Shah S.G.S. (2021), Vaginal discharge during pregnancy and …
Alergia pokarmowa Najczęstsze alergeny pokarmowe: Cytrusy Inne owoce (najczęściej jabłka, ananasy, truskawki, poziomki, kiwi, maliny, truskawki) Warzywa (najczęściej: ziemniaki, marchew, pomidory, kukurydza, seler, papryka) Kaszel Obrzęk warg, języka Alergia wziewna …
Leki stosowane w leczeniu miastenii gravis Leki stosowane w leczeniu miastenii gravis obejmują: Inhibitory acetylocholinoesterazy: Te leki, takie jak pirydostygmina, zwiększają ilość acetylocholiny dostępnej dla receptora mięśniowego, co poprawia siłę …
Skutki uboczne jedzenia szparagów Do nietypowych skutków ubocznych, które możemy zaobserwować po zjedzeniu szparagów należy intensywny zapach moczu. Wyjątkiem jest przyjmowanie na stałe leków, które mogą zmieniać zapach moczu np. …
Ponadto, stosowanie tych leków bez wskazań medycznych może prowadzić do niepotrzebnych kosztów i skutkować zaniepokojeniem pacjenta, który może nieświadomie wprowadzić niepotrzebne zmiany w swoim leczeniu. Warto zaznaczyć, że stosowanie leków …
Parcie na pęcherz może pojawić się już w 4 tygodniu ciąży i wiąże się z rozrastającą się macicą, która naciska na pęcherz. Schorzenie cechuje się obecnością bakterii w drogach moczowych, …
Zabieg ten możemy wykonywać w wannie w pozycji półleżącej, pod prysznicem w pozycji stojącej lub nad toaletą w pozycji półsiedzącej. Większość tabletek i kapsułek przechowywana jest w blistrach, z których …
Drożdże probiotyczne Saccharomyces boulardii stosuje się w leczeniu ostrych biegunek infekcyjnych, biegunek, które występują w zespole jelita drażliwego oraz w zapobieganiu biegunkom podróżnych, przy kuracjach antybiotykowych. Produkt leczniczy jest preparatem …
Początkowo są one obfite, krwiste, ze skrzepami i fragmentami nabłonka, z czasem zmieniają barwę na brunatnokrwistą, brązowawą, aż w końcu z każdym dniem jaśnieją, stają się żółtawe, szarawe, białawe i …
Żylaki nóg to dolegliwość powszechna, z którą mierzyły się już nasze babcie, a wcześniej ich mamy, babcie, a nawet prababcie. To właśnie ich sposoby i metody radzenia sobie z tym …
U kobiet spadek libido pojawia się najczęściej wraz z pierwszymi objawami menopauzy. Zdarza się jednak, że jest on wynikiem stresu, depresji czy przewlekłej choroby. Problem, który dotyczy 35% kobiet, okazuje …
Nie u każdego, kogo ukąsił kleszcz, pojawiają się takie same objawy. W miejscu wkłucia może pojawić się tzw. „oko byka”. Jeśli zaobserwujesz ten ślad u siebie, nie zwlekaj z wizytą …
Hemoroidy to dokuczliwy, ale i wstydliwy problem. Z uwagi na to pacjenci często leczą się na własną rękę, rzadko zadają dodatkowe pytania w gabinecie lekarskim lub w aptece. To waśnie …
Biegunka podróżnych to bardzo częsta dolegliwość, która najczęściej spotyka nas w ciepłych krajach. Jak ustrzec się przed popularną klątwą faraona? Podpowiadamy jak się przygotować i nie zepsuć sobie wakacji. Klątwa …