Nie tylko jedzenie nadaje się do lodówki - 7 przedmiotów, które powinny tam się znaleźć!

Nie tylko jedzenie nadaje się do lodówki - 7 przedmiotów, które powinny tam się znaleźć!
17Mar

Lodówka kojarzy nam się przede wszystkim z przechowywaniem produktów, które wymagają niskiej temperatury. Okazuje się jednak, że to miejsce może nam się również przydać do przechowywania przedmiotów, które nie są takie oczywiste dla lodówki. Sprawdź jakie!

Zdjęcie Nie tylko jedzenie nadaje się do lodówki - 7 przedmiotów, które powinny tam się znaleźć! #1

Kosmetyki

Niektóre płynne kosmetyki ciężko znoszą pokojową lub wysoką temperaturę. W takiej sytuacji, aby zapewnić ich dłuższą przydatność, warto umieścić je w lodówce. Do takich kosmetyków może należeć podkład, lakier do paznokci, tusz do rzęs lub błyszczyki i szminki.

Krem do twarzy i pod oczy

Bardzo zależy nam na długim i efektywnym działaniu tych kremów. Wysoka temperatura jednak nam w tym nie pomaga. W takiej sytuacji przechowuj kremy w lodówce. Dzięki niższej temperaturze kremy zachowają swoje właściwości, a przy okazji pozbędziesz się niechcianych opuchnięć oraz czerwonych śladów na skórze twarzy i pod oczami.

Zdjęcie Nie tylko jedzenie nadaje się do lodówki - 7 przedmiotów, które powinny tam się znaleźć! #2

Klisze fotograficzne

Jesteś miłośnikiem tradycyjnych zdjęć, ale przez wysoką temperaturę klisze zbyt szybko wysychają, przez co zdjęcia są złej jakości? Aby zachować prawidłowy proces, przechowuj klisze fotograficzne w lodówce. Dzięki temu możesz cieszyć się bardzo dobrą jakością zdjęć.

Kwiaty

Szykujesz przyjęcie, ale obawiasz się, że kupione kwiaty szybko zwiędną lub przestaną być takie żywe? Wystarczy, że włożysz je do lodówki, gdzie tam zachowają swoją świeżość na dłużej.

Poszewka

W lato bardzo często męczymy się w nocy ze względu na wysokie temperatury. Poszewki stają się dla nas bardzo niekomfortowe i szukamy czegoś, co nas ochłodzi. W takiej sytuacji przechowuj poszewki w ciągu dnia w lodówce, a pod wieczór nakładaj je na poduszki. Dzięki temu noce staną się zdecydowanie chłodniejsze.

Zdjęcie Nie tylko jedzenie nadaje się do lodówki - 7 przedmiotów, które powinny tam się znaleźć! #3

Sklejona koperta

Zdarza się, że nie chcemy niszczyć koperty, którą od kogoś dostaliśmy. Sklejone brzegi nie pozwalają jednak na delikatne otworzenie listu. Wystarczy jednak włożyć kopertę do lodówki na kilka godzin, a następnie z łatwością będziemy mogli otworzyć list bez niszczenia koperty.

Miski i trzepaczki

Sprzęt do przygotowania różnych kremów również wpływa na ich jakość. Jeśli chcesz uzyskać doskonałą masę, włóż miskę i trzepaczkę do lodówki przed ich użyciem. Niższa temperatura z pewnością wpłynie na jakość kremu, dzięki czemu smak będzie znacznie lepszy.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ