Ty też myjesz te rzeczy w zmywarce? To duży błąd!


                    Ty też myjesz te rzeczy w zmywarce? To duży błąd!
30Sty

Dla osób, które nie lubią zmywać naczyń cennym nabytkiem będzie zmywarka. Urządzenie to staje się już niezbędne, tak jak lodówka czy piekarnik. Dzięki niej bez dużego wkładu własnego umyjesz brudne naczynia. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie naczynia można wkładać do zmywarki. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które nigdy nie powinny się tam znaleźć.

Zdjęcie Ty też myjesz te rzeczy w zmywarce? To duży błąd! #1
Drewniane przybory


Wiele z nas posiada w kuchni drewniane przybory kuchenne takie jak deski czy łyżki. Nie możemy niestety wsadzać ich do zmywarki, ponieważ nie lubią one wysokiej temperatury. Przez nią mogą popękać i się zniszczyć.


Noże


Jeśli chcemy, aby nasze noże pozostały dłużej ostre, to również nie powinniśmy wkładać ich do zmywarki. Mocne bicze wodne mogę stępić ich ostrza. Taka sama zasada obowiązuje również w stosunku do noży z blendera.


Kubki termiczne i termosy


Kubki termiczne i termosy posiadają cechy termoizolacyjne, dzięki temu zatrzymują ciepło napoju na dłużej. W zmywarce mogą się one zniszczyć lub nadszczerbić przez co utracą swoje właściwości.


Cenna naczynia stołowe


Jeśli obiad podawałaś na antykach, kryształach czy porcelanie ręcznie malowanej to niestety będziesz je musiała umyć ręcznie. Takie naczynia w zmywarce mogą niestety ulec zdewastowaniu, a raczej nikt tego nie chce.

Zdjęcie Ty też myjesz te rzeczy w zmywarce? To duży błąd! #2
Plastik


Plastikowe naczynia pod wpływem gorąca mogą się odkształcić. Czasami dochodzi do tego w mikrofalówce, dlatego należy zwracać uwagę czy w danym pojemniku można podgrzewać dania. Tak samo może się również stać z plastikowym opakowaniem w zmywarce, więc lepiej go tam nie umieszczać.


Przedmioty klejone


Gdy chcemy coś skleić, wtedy zazwyczaj robimy to przy użyciu kleju na gorąco. Jeśli taką rzecz wsadzimy do zmywarki, wtedy wysoka temperatura wody może z powrotem ją rozkleić.


Resztki jedzenia


Niestety do zmywarki nie możemy również wkładać bardzo brudnych naczyń. Należ je przed włożeniem do niej opłukać, aby pozbyć się resztek jedzenia. Podczas zmywania mogły by one się odkleić i zatkać zmywarkę. Taka sama zasada dotyczy również naczyń z papierowymi naklejkami.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja