Smart gniazdka od Ikea - zrządzaj swoim domem z telefonu! Najtańsze rozwiązanie

Smart gniazdka od Ikea - zrządzaj swoim domem z telefonu! Najtańsze rozwiązanie
31Maj

Ikea pozytywnie zaskakuje nas na każdym kroku. Fajne i praktyczne rozwiązania to coś, do czego sieć już nas przyzwyczaiła. I tym razem firma wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, proponuje inteligentne gniazdka, dzięki którym zaoszczędzimy pieniądze i zyskamy komfort.

Zdjęcie Smart gniazdka od Ikea - zrządzaj swoim domem z telefonu! Najtańsze rozwiązanie #1

Łączność sieciowa narzędzi domowego użytku jak lodówka, pralka czy telewizor sprawi, że łatwiej będzie nam tymi sprzętami zarządzać. Wyłącznie i włączanie będzie mogło się odbywać za pośrednictwem naszego telefonu. Możemy uruchamiać ogrzewanie przed przyjściem do domu lub wyłączyć światło, o którym zapomnieliśmy, wychodząc.

Zdjęcie Smart gniazdka od Ikea - zrządzaj swoim domem z telefonu! Najtańsze rozwiązanie #2

Smart home to bezdyskusyjne udogodnienie, dlatego Ikea proponuje nam swoje inteligentne gniazdka Trådfri. Firma przyzwyczaiła nas już, do jakości w dobrej cenie i tym razem nie jest inaczej. Jedno gniazdko kosztuje 49,99 złotych i chociaż musimy dokupić do niego stację centralną, to jest to wydatek jednorazowy rzędu 60 złotych. Gniazdka obsługiwane są zdalnie za pośrednictwem mobilnej aplikacji i pilota sterującego. Poza ich włączaniem i wyłączaniem możemy analizować zużycie prądu. Dodatkowo możemy automatyzować działanie gniazdek, oświetlenie może uruchamiać się, gdy wchodzimy do pomieszczenia i gasnąć, gdy z niego wychodzimy. Atutem gniazdek jest także duże obciążenie do 3680W, to dużo więcej niż w przypadku droższej konkurencji.

Zdjęcie Smart gniazdka od Ikea - zrządzaj swoim domem z telefonu! Najtańsze rozwiązanie #3

Ikea rozszerza serię Trådfri o kolejne nowe urządzenia jak np. inteligentne żaluzje. Gniazdka mają być także kompatybilne z asystentami cyfrowymi Amazon Alexa, Asystent Google i rozwiązaniami innych producentów jak Apple HomeKit.

Zdjęcie Smart gniazdka od Ikea - zrządzaj swoim domem z telefonu! Najtańsze rozwiązanie #4

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ