Nigdy więcej tłustych plam w kuchni. Szafki i blaty będą jak nowe! Niezawodny sposób!

Nigdy więcej tłustych plam w kuchni. Szafki i blaty będą jak nowe! Niezawodny sposób!
05Gru

Tłuste plamy na blacie i szafkach w kuchni doprowadzają Cię do szału? Kuchnia to miejsce w domu, gdzie utrzymanie idealnego porządku to niemal wyzwanie. Znamy jednak super sztuczki, które pomogą Ci sprostać temu wyzwaniu!

Zdjęcie Nigdy więcej tłustych plam w kuchni. Szafki i blaty będą jak nowe! Niezawodny sposób! #1

Od tej pory problem tłustych plam na blacie, szafkach i kaflach w kuchni to nie będzie Twój problem. Poznaj triki, dzięki którym skutecznie je wyczyścisz.

Co potrzebujesz?

  • ciepłą wodę,
  • płyn do mycia naczyń,
  • ocet,
  • szklankę sody oczyszczonej,
  • gąbkę do mycia naczyń,
  • 2 czyste ścierki,
  • ręcznik papierowy.

Jak postępować?

Najważniejsze, by zaraz po zrobieniu tłustej plamy, natychmiast wytrzeć ją używając do tego ręcznika papierowego. Następnie czystą gąbkę do naczyń, zamoczyć w ciepłej wodzie i delikatnie namoczyć zabrudzoną powierzchnię. Do ciepłej wody dodać płynu do naczyń i ponownie przetrzeć plamę. W przypadku mniej uciążliwych plam powinno to wystarczyć.

Jeśli jednak okaże się, że mamy do czynienia z bardziej uporczywym zabrudzeniem, przygotuj pastę z sody oczyszczonej- 1 szklanka sody oczyszczonej i 1 szklanka ciepłej wody. Nałóż pastę na plamę i pozostaw do wyschnięcia. Po tym czasie usuń pastę czystą ściereczką.

Jeśli i ten sposób nie poradzi sobie z zabrudzeniem to połącz ciepłą wodę z octem w tej samej proporcji co z sodą oczyszczoną. Przelej płyn do butelki z atomizerem. Spryskaj plamę i pozostaw na 5 minut, po czym przetrzyj za pomocą wilgotnej ściereczki i później osusz ręcznikiem papierowym. Od tej pory żadna tłusta plama w kuchni nie będzie Twoim problemem!

Zdjęcie Nigdy więcej tłustych plam w kuchni. Szafki i blaty będą jak nowe! Niezawodny sposób! #2

Jak postępować z frontami mebli lakierowanych na wysoki połysk?

Czyszczenie mebli na wysoki połysk rządzi się zupełnie innymi prawami. Do wycierania nie należy używać ręczników papierowych ani szorstkich ściereczek, które spowodują, że na meblach pojawią się ryski. Nie powinno się stosować również mleczek oraz płynów do mycia z granulkami, które zedrą ostatnią warstwę lakieru bezbarwnego, nadającego meblom połysk.

Najlepiej sprawdzą się ściereczki z mikrofibry, które są delikatne i nie rysują powierzchni. Wystarczy odrobina wody, by pozbyć się plam. Pamiętaj, aby nie używać środków czyszczących typu Ajax lub Cif, które zawierają sodę.

Folia na meblach lakierowanych na wysoki połysk

Często na frontach i powierzchniach mebli lakierowanych na wysoki połysk jest folia. Należy pamiętać, ze po zdjęciu tej folii, nie należy czyścić ich żadnymi detergentami przez co najmniej 30 dni. Lakier zaczyna utwardzać się po zdjęciu folii!

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ