5 niedrogich sztuczek na udekorowanie wnętrza. To prostsze niż myślisz!

5 niedrogich sztuczek na udekorowanie wnętrza. To prostsze niż myślisz!
08Maj

Dekorowanie wnętrz nie musi być ani kosztowne, ani skomplikowane. Wystarczy poznać kilka sztuczek, dzięki którym w łatwy sposób nadasz swojemu mieszkaniu nieco stylu i oryginalności.

#”Zasada 3”

Bez względu na to, czy dekorujesz dom wazonami, lustrami, czy innymi gadżetami, zawsze ustawiaj je obok siebie po 3 sztuki. Nieparzystość zwraca uwagę ludzi ponieważ jest asymetryczna. Asymetria natomiast sprawia, że uznajemy dane przedmioty nie za dekorację, a za kolekcję.

Zdjęcie 5 niedrogich sztuczek na udekorowanie wnętrza. To prostsze niż myślisz! #1

#Lustra

Lustra są doskonałym sposobem nie tylko na udekorowanie wnętrz, ale i na ich rozświetlenie. Lustro nie musi wisieć jedynie w łazience lub w przedpokoju. Możesz powiesić je na ścianach tak, aby udawały obrazy lub ustawić na półkach w ramkach od zdjęć.

Zdjęcie 5 niedrogich sztuczek na udekorowanie wnętrza. To prostsze niż myślisz! #2

#Odnowa starych dekoracji

Jeśli masz w domu stare przedmioty, które straciły swoją oryginalność – nie wyrzucaj ich. Nadasz im nowe życie i przede wszystkim styl używając metalicznej farby. Dekoracje w kolorze metalu nadadzą twojemu wnętrzu oryginalności i stylu.

#Rośliny

Nic tak nie ożywia i nie odświeża wnętrza jak rośliny. Rośliny dodadzą pomieszczeniom nie tylko pięknego koloru, ale i świeżego powietrza. Rośliny najlepiej trzymać w małych, pasujących do wnętrza doniczkach, które same w sobie stanowią dekorację.

#Firany i zasłony

To kolejny ważny element, choć wydaje się nieistotny. Zasłony i firany pięknie cieniują wpadające do pomieszczenia światło, dzięki czemu wnętrze nabiera przyjemnego, ciepłego klimatu. Jeśli chcesz sprawić, aby wnętrze stało się cieplejsze i bardziej przytulne – wybierz pastelowe odcienie zasłon, o ile pasują do koloru ścian i mebli. Jeśli chcesz uzyskać wnętrze z charakterem – wybierz zasłony z ciekawymi nadrukami.

Zdjęcie 5 niedrogich sztuczek na udekorowanie wnętrza. To prostsze niż myślisz! #3

#Fototapety i tapety

Fototapety to doskonały sposób na szybkie i tanie ozdobienie całego wnętrza. Za pomocą tapet możesz również odnowić starą szafę, zamiast kupować nową.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ