Poznaj 8 genialnych sposobów na wykorzystanie wódki!

Poznaj 8 genialnych sposobów na wykorzystanie wódki!
09Sty

Wódka, dzięki dużej zawartości alkoholu doskonale nadaje się do czyszczenia i odświeżania trudnych miejsc. Poznaj 8 świetnych pomysłów na zastąpienie tradycyjnej chemii czyszczącej wódką.

#Odświeżanie obuwia

Zdjęcie Poznaj 8 genialnych sposobów na wykorzystanie wódki! #1
fot. shutterstock


Po ściągnięciu butów w domu warto spryskać je wódką wewnątrz. Alkohol zabije wszystkie bakterie powodujące nieprzyjemny zapach i odświeży buty.

#Czyszczenie łazienki

Umywalkę, wannę i prysznic z łatwością wyczyścisz dzięki temu trunkowi. Nie tylko doskonale odkazisz i wyczyścisz powierzchnię, ale też nie pozostawisz żadnych smug. Pamiętaj tylko, aby po takim sprzątaniu dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.

#Zmyjesz zaschnięty klej

Zdjęcie Poznaj 8 genialnych sposobów na wykorzystanie wódki! #2
fot. shutterstock

Często na naszych meblach, podłogach i ścianach pozostają trudne do usunięcia śladu po czymś, co było przyklejone klejem lub taśmą. Z łatwością pozbędziesz się ich za pomocą wódki. Nanieś trochę alkoholu na szmatkę i przetrzyj plamy.

#Lustra i okna

Dzięki przetarciu luster i okien wódką, pozbędziesz się wszystkich smug! Wymieszaj szklankę wódki ze szklanką wody i do dzieła.

#Trudne plamy

Jeśli na twoim ubraniu pojawiła się plama, a nie chcesz go od razu prać – skorzystaj z wódki. Spryskaj plamę wódką i delikatnie wetrzyj w materiał. Powinna od razu zejść.

#Osad po mydle

Zdjęcie Poznaj 8 genialnych sposobów na wykorzystanie wódki! #3
fot. shutterstock

Osad po mydle ciężko zmyć, chyba, że masz pod ręką trochę wódki. Spryskaj osad i pozostaw na kilka minut. Następnie przetrzyj ściereczką.

#Czyszczenie srebra

Biżuterię i sztućce srebrne łatwo wyczyścisz i nadasz im blask jeśli użyjesz wódki. Nanieś wódkę na ściereczkę i poleruj srebro albo umieść je w misce i zalej trunkiem.

#Żyrandole i lampy

Do 0,5 litra wody dodaj pół szklanki wódki. Spryskaj cały żyrandol i daj płynowi spłynąć oraz całkowicie wyschnąć.

Zdjęcie Poznaj 8 genialnych sposobów na wykorzystanie wódki! #4
fot. shutterstock
następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ