7 urodowych trików z WAZELINĄ w roli głównej

7 urodowych trików z WAZELINĄ w roli głównej
24Lis

Wazelinę znamy wszyscy, jednak mało osób ją docenia. Kiedy chcemy o siebie zadbać często kupujemy drogie, wymyślne produkty, podczas gdy większość z nich możemy zastąpić zwykłą wazeliną. Produkt ten jest tani i powszechnie dostępny. Być może właśnie dlatego tak często go nie doceniamy.

#Wazelina na zmarszczki

Dzięki sporej dawce witamin A i E wazelina stanowi doskonały krem przeciwzmarszczkowy. Wystarczy oczyścić skórę i wmasować trochę wazeliny w obszar, gdzie zmarszczki pojawiają się najszybciej.

#Mocne rzęsy

Zdjęcie 7 urodowych trików z WAZELINĄ w roli głównej #1
Źródło: http://belashed.org/does-vaseline-help-eyelashes-grow/

Dzięki licznym składnikom odżywczym wazelina doskonale wspomaga porost rzęs. Należy nałożyć produkt na rzęsy za pomocą patyczka bawełnianego. Uważaj, aby produkt nie dostał się do oczu. Najlepiej, jeśli zabieg ten będziesz wykonywać codziennie przed snem.

#Krem zmiękczający skórki

Wazelina idealnie nadaje się również do pielęgnacji paznokci i skórek. Jeśli zmagasz się z przesuszonymi skórkami wokół paznokci postaraj się raz dziennie wmasować w nie odrobinę wazeliny.

#Demakijaż

Jako, że wazelina jest tłusta, doskonale usuwa makijaż. Wmasuj w skórę wazelinę, niech rozpuści makijaż i brud. Następnie za pomocą zwilżonego wodą ręczniczka usuwaj nadmiar produktu. Jeśli istnieje taka potrzeba cały proces powtórz.

#Zadbane stopy

Zdjęcie 7 urodowych trików z WAZELINĄ w roli głównej #2
Źródło: http://www.fabartdiy.com/home-remedies-for-sore-cracked-and-stinky-feet/

Nawilżające i natłuszczające właściwości wazeliny doskonale sprawdzą się również w pielęgnacji stóp. Jest na to prosty sposób. Po wieczornej kąpieli nałóż na spód stóp grubą warstwę wazeliny i ubierz grube skarpetki. Pozostaw je na całą noc, a rano opłucz stopy wodą. Będą gładkie i miękkie jak nigdy.

#Sucha skóra kolan i łokci

Skóra na kolanach i łokciach zawsze jest przesuszona. Aby o nią zadbać wmasuj odrobinę wazeliny. Pamiętaj, aby robić to regularnie.

Zdjęcie 7 urodowych trików z WAZELINĄ w roli głównej #3
Źródło: https://melhorcomsaude.com/7-truques-de-beleza-com-vaselina/

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ