5 produktów z dużą zawartością tłuszczu, które pomogą ci schudnąć!

5 produktów z dużą zawartością tłuszczu, które pomogą ci schudnąć!
23Lis

Ciągle gdzieś w nas siedzi przekonanie, że tyjemy głównie od tłuszczu. Kiedy spożywamy go zbyt dużo i w nieodpowiedniej postaci faktycznie tak jest. Jednak w dzisiejszej diecie za tycie odpowiedzialny jest przede wszystkim biały cukier i węglowodany. Istnieją produkty, które wspomagają odchudzanie, a jednocześnie zawierają bardzo dużo tłuszczu. Oto kilka najpopularniejszych:

#Awokado

Zdjęcie 5 produktów z dużą zawartością tłuszczu, które pomogą ci schudnąć! #1
fot. shutterstock

Awokado jest nazywane najbardziej tłustą rośliną na świecie. W większości bowiem składa się z tłuszczu – bardzo zdrowego tłuszczu. Kwasy tłuszczowe zawarte w awokado wspomagają odchudzanie, obniżają cholesterol i stabilizują poziom cukru we krwi, dzięki czemu nie chcemy podjadać.

#Jajka

Jajka są doskonałą mieszanką białka, zdrowego tłuszczu, antyoksydantów i witamin. Zawiera również cholinę – witaminę B4, która skutecznie wspomaga usuwanie tłuszczu z organizmu.

#Łosoś

Zdjęcie 5 produktów z dużą zawartością tłuszczu, które pomogą ci schudnąć! #2
fot. shutterstock

Łosoś tłustą jest rybą, to prawda. Jednak najcenniejszy w nim jest właśnie ten tłuszcz. Rozpuszczone są w nim bowiem cenne witaminy i minerały. Łosoś daje poczucie sytości, pielęgnuje skórę od wewnątrz i obniża cholesterol.

#Orzechy

Różne orzechy przepełnione są zdrowym, niezbędnym dla naszego organizmu tłuszczem. Przyspieszają metabolizm i są bardzo syte. Stanowią więc zdrową przekąskę lub dodatek do śniadania.

#Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej lniany i wiele innych tłoczonych na zimno olejów roślinnych doskonale wpływają na proces odchudzania. Oczyszczają one wątrobę, dzięki czemu ta lepiej metabolizuje tłuszcze zwierzęce i wydala je z organizmu. Tym samym mniej komórek tłuszczowych produkuje nasz organizm.

Zdjęcie 5 produktów z dużą zawartością tłuszczu, które pomogą ci schudnąć! #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja