Ogrzewanie pomieszczenia ma zły wpływ na twoje zdrowie! Zobacz, jak temu zapobiec

Ogrzewanie pomieszczenia ma zły wpływ na twoje zdrowie! Zobacz, jak temu zapobiec
10Lis

Ogrzewanie mieszkania nie tylko generuje dodatkowe koszta, ale również negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dzieje się tak dlatego, że ogrzewanie znacząco wysusza powietrze.

Co się dzieje, kiedy przebywamy w pomieszczeniu o zmniejszonej zawartości wilgoci w powietrzu?

#Wysuszanie śluzówek dróg oddechowych

Wysuszona śluzówka nosa i gardła dużo bardziej narażona jest na wszelkiego rodzaju infekcje. Pozbawiona zostaje naturalnej wilgotnej ochronki, dlatego wirusy i bakterie dużo szybciej się rozmnażają powodując podrażnienie i infekcje.

#Suchość oczu

Zdjęcie Ogrzewanie pomieszczenia ma zły wpływ na twoje zdrowie! Zobacz, jak temu zapobiec #1
fot. shutterstock

Suche powietrze podrażnia również oczu. Szczególnie uciążliwe jest to dla osób noszących soczewki. Wysuszone oczy zazwyczaj są podrażnione, pieką lub swędzą. Warto wtedy sięgnąć po krople nawilżające.

#Zanieczyszczone powietrze

Kiedy ogrzewamy nasze mieszkania zazwyczaj unikamy otwierania okien, aby nie stracić ciepła. Jest to duży błąd. Kiedy powietrze stoi i nie ma przewiewu tak naprawdę oddychamy kurzem i zanieczyszczeniami znajdującymi się w naszym domu. Każdego dnia powinno się więc wietrzyć pomieszczenie, przynajmniej przez kilkanaście minut.

#Sucha skóra

Zdjęcie Ogrzewanie pomieszczenia ma zły wpływ na twoje zdrowie! Zobacz, jak temu zapobiec #2
fot. shutterstock

Zbyt suche powietrze osłabia również naszą skórę. Łatwo rozpoznać skutki suchego powietrze obserwując skórę. Staje się ona napięta i podrażniona. Dużo bardziej potrzebuje wtedy balsamów ochronnych i nawilżających.

Jak zapobiec negatywnym skutkom przebywania w ogrzewanym pomieszczeniu?

Przede wszystkim należy nawilżyć powietrze. Możesz to zrobić za pomocą nawilżacza powietrza ze sklepu. Możesz jednak oszczędzić pieniądze i wypróbować domowy sposób. Wystarczy, że na ciepły kaloryfer położysz czysty ręcznik nasączony czystą wodą. Wodą będzie stopniowo parować i nawilżać powietrze.

Zdjęcie Ogrzewanie pomieszczenia ma zły wpływ na twoje zdrowie! Zobacz, jak temu zapobiec #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ