6 sposobów na piękne, miękkie usta

6 sposobów na piękne, miękkie usta
27Paź

Miękkie, zmysłowe usta są symbolem kobiecości. Warto więc poznać kilka metod dbania o nie. Wystarczy kilka prostych kroków, aby osiągnąć piękny i zdrowy wygląd ust.

#Filtry UV

Przed promieniami UV nie należy chronić jedynie skóry. Takiej ochrony potrzebują również włosy, a przede wszystkim usta. Skóra ust jest niezwykle delikatna, dlatego warto aplikować na nią filtry UV. Promieniowanie wysusza skórę i sprawia, że starzeje się ona dużo szybciej.

#Nawilżanie

Skóra ust potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Nadmiar toksyn, resztki pożywienia i uszkodzenia mechaniczne powodują, że traci ona nawilżenia. Warto więc kilka razy dziennie stosować pomadki nawilżające i ochronne.

#Złuszczanie

Zdjęcie 6 sposobów na piękne, miękkie usta #1
fot. shutterstock

Tak jak skóra na całym ciele, tak też skóra ust potrzebuje usuwania martwego naskórka. Możesz to zrobić za pomocą peelingu cukrowego lub użyć zwykłej szczoteczki do zębów. Dzięki temu twoje usta będą gładkie i miękkie, a produkty nawilżające wnikną głębiej.

#Picie wody

Odwodnione komórki skóry sprawiają, że skóra staje się wiotka i sucha. Usta tracą wtedy swój kształt, stają się mniejsze i szorstkie. Warto więc pamiętać o piciu odpowiednie ilości wody każdego dnia – minimum 8 szklanek.

#Zwróć uwagę na jakość kosmetyków

Zdjęcie 6 sposobów na piękne, miękkie usta #2
fot. shutterstock

Jeśli po zastosowaniu szminki, pomadki, czy błyszczyka twoje usta staja się suche – natychmiast przestań ich używać. Takie kosmetyki dają wrażenie pielęgnacji ust, jednak tylko przez chwilę. Po dłuższym stosowaniu usta stają się przesuszone i mogą stracić naturalny, różowy kolor.

#Oczyszczaj usta

Pamiętaj, aby po każdym posiłku usunąć resztki jedzenia z ust i kącików. Nie możesz również zapomnieć o codziennym demakijażu ust.

Zdjęcie 6 sposobów na piękne, miękkie usta #3
Źródło: https://krokdozdrowia.com/zmyslowe-usta-7-rad/

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ