Znaki ostrzegawcze, które wysyła ciało – NIE IGNORUJ ICH

Znaki ostrzegawcze, które wysyła ciało – NIE IGNORUJ ICH
08Wrz

Ludzki organizm to skomplikowany mechanizm, w którym nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli wysyła on jakiś sygnał, nie należy go ignorować.

#Nagły spadek masy ciała

Nagły spadek masy ciała, który nie jest wynikiem odchudzania powinien cię zaniepokoić. Jeśli w ciągu tygodnia schudłaś więcej niż 1,5 kg, a waga ciągle spada pomimo normalnego odżywiania, koniecznie idź do lekarza. Może być to objaw poważnych problemów ze zdrowiem.

#Ból w klatce piersiowej

Bólu w klatce piersiowej nigdy nie należy ignorować. Bez względu na wiek, płeć, czy stan. Ból ten należy jak najszybciej zgłosić lekarzowi.

Zdjęcie Znaki ostrzegawcze, które wysyła ciało – NIE IGNORUJ ICH #1
fot. shutterstock

#Mrowienie stóp i dłoni

Mrowienie zazwyczaj spowodowane jest brakiem dopływu krwi do komórek. Często dzieje się tak w wyniku niewygodnej pozycji lub jakiegoś ucisku. Jeśli jednak mrowienie nie ustępuje, warto udać się do lekarza.

#Ostry ból w jamie brzusznej

Ostry i nagły ból w obrębie jamy brzusznej może być spowodowany uszkodzeniem jakiegoś narządu. Lepiej więc dmuchać na zimne i nie ignorować takiego bólu.

Zdjęcie Znaki ostrzegawcze, które wysyła ciało – NIE IGNORUJ ICH #2
fot. shutterstock

#Nudności

Jeśli wiemy, co spowodowało nudności i jesteś pewna, że nie jest to nic groźnego – przeczekaj. Jeśli jednak nudności występują kilka dni z rzędu warto udać się do lekarza. Mogą być one objawem na przykład ciąży.


Zdjęcie Znaki ostrzegawcze, które wysyła ciało – NIE IGNORUJ ICH #3
Źródło: https://fitlife.tv/12-signs-of-gluten-intolerance-that-most-people-ignore_original/

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ