6 błędów podczas mycia włosów, które popełnia każda z nas!

6 błędów podczas mycia włosów, które popełnia każda z nas!
10Lip

Mycie włosów to standardowa procedura każdej kąpieli. Jednak wiele kobiet popełnia błędy, które skutkują uszkodzeniem i przesuszeniem włosów. Jakie błędy w myciu włosów popełniamy najczęściej?

#Niedostateczne mokre włosy

Włosy przed umyciem należy bardzo dokładnie namoczyć. Szampon na niedostatecznie namoczonych włosach zbyt mało się pieni, co przyczynia się do konieczności użycia większej ilości szamponu. To z kolei skutkuje pojawieniem się łupieżu kosmetycznego i przesuszeniem włosów.

#Nakładanie szamponu zawsze w tym samym miejscu

Zazwyczaj nakładamy szampon na czubek głowy. Zamiast tego od czasu do czasu zacznij mycie od spodu i rozprowadź pianę po całej głowie.

#Nakładanie nieodpowiedniej odżywki

Odżywkę należy dobrać do naszego rodzaju włosów. Używanie nieodpowiednich dla nas odżywek skutkuje przesuszeniem albo utratą objętości włosów. Pamiętaj również o tym, aby nakładać odżywkę ok. 5 centymetrów od skóry głowy.

#Mocne tarcie włosów

Zdjęcie 6 błędów podczas mycia włosów, które popełnia każda z nas! #1
Źródło: https://shop.justnile.com.sg/blogs/news

Podczas mycia włosów nie należy ich pocierać. Delikatnie obchodź się również ze skórą głowy. Najlepszym sposobem jest nałożenie szamponu na skalp i umycie tylko skóry głowy. Następnie spłukać. Spływająca piania wystarczająco oczyści włosy i ich nie osłabi.

#Zbyt wysoka temperatura wody

Choć nie jest to przyjemne uczucie, szczególnie zimą, włosy należy myć w letniej wodzie. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, postaraj się użyć chłodnej wody do ostatniego spłukania odżywki. Wtedy spłukujesz tylko włosy i nie czujesz zimna, gdyż omijasz skórę głowy.

#Ciągłe używanie tego samego szamponu

Szampon od czasu do czasu należy zmieniać. Dzięki temu nie dopuścisz do gromadzenia się substancji zawartych w szamponie we włosach i na skórze.

Zdjęcie 6 błędów podczas mycia włosów, które popełnia każda z nas! #2
Źródło: http://fithacker.ru/articles/8-oshibok-ispolzovaniya-shampunya-kotoryie-vyi-dolzhnyi-izbegat/

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja