Którym dzieckiem w rodzinie jesteś? Ma to wielki wpływ na Twoją osobowość


                    Którym dzieckiem w rodzinie jesteś? Ma to wielki wpływ na Twoją osobowość
21Maj

To, którym dzieckiem w rodzinie jesteśmy i czy mamy rodzeństwo ma ewidentny wpływ na naszą osobowość. Oczywiście, nie we wszystkich przypadkach się to sprawdza, jednak znaczna większość osób wykazuje podobne cechy w zależności od tego czy są najmłodsi, najstarsi, czy środkowi.

Zdjęcie Którym dzieckiem w rodzinie jesteś? Ma to wielki wpływ na Twoją osobowość #1
fot. shutterstock

#Pierwsze dziecko

Dziecko urodzone jako pierwsze często wykazuje cechy lidera. Jest bardzo ambitne i zaradne. Dzieje się tak dlatego, że kiedy na świat przychodzi ich rodzeństwo, pierworodni muszą przyjąć rolę opiekuna i przywódcy młodszych dzieci.

#Środkowe dziecko

Według badań środkowe dzieci są świetne w negocjacjach i kompromisach. Spowodowane jest to faktem, że posiadają prawa dziecka starszego, a jednocześnie przywileje młodszego.

#Najmłodsze dziecko

Najmłodszy w rodzinie często pozwala sobie na więcej niż powinien. Dzieje się tak dlatego, że rodzice rzadko wyciągają konsekwencje ze złego zachowania najmłodszych dzieci.

#Jedynak

Jedynacy często są bardzo ambitni i konsekwentni ponieważ nie chcą zawieść oczekiwań swoich rodziców. Mają osobowość podobną to pierwszych dzieci, jednak częściej niż oni odnoszą sukcesy.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja