Pokonaj największego wroga Twojego zdrowia!


                    Pokonaj największego wroga Twojego zdrowia!
19Maj


Aronia, borówka, czosnek, cebula, głóg, dzika róża, żurawina. To tylko niektóre z opisanych w Zielonym detoksie rośliny, warzywa i owoce. Są źródłem cennych witamin i minerałów takich jak witamina A, C, karoten, wapń, magnez, polifenole. Wzmacniają organizm, zapobiegają nowotworom, chronią przed miażdżycą i chorobą Alzheimera. To także elementy niezbędne w każdej zdrowej, dobrze zbilansowanej diecie.

Zdjęcie Pokonaj największego wroga Twojego zdrowia! #1

Zbigniew T. Nowak odkrywa przed nami lecznicze właściwości ziół i ich bogactwo, przedstawia drzemiący w nich zdrowotny potencjał, z którego nie każdy zdaje sobie sprawę. Opisuje wygląd, budowę, kształt i kolor liści, czas kwitnienia oraz najlepszy czas zbiorów, a także miejsca występowania. Udziela wskazówek dotyczących sposobu przechowywania roślin po zbiorze.

Zdjęcie Pokonaj największego wroga Twojego zdrowia! #2

Autor przywołuje najnowsze wyniki badań, potwierdzające zdrowotny wpływ roślin na nasze zdrowie. Uczeni z University of Michigan Health System po eksperymentach medycznych ze szczurami uznali, że dieta wzbogacona w owoce ciemnych winogron ma wpływ na zminimalizowanie spustoszenia w mięśniu sercowym wskutek nadciśnienia tętniczego. Regularne spożywanie przetworów z żurawiny według badań amerykańskich naukowców hamuje rozwój komórek raka piersi, płuc, prostaty, okrężnicy. Zaś uczeni z Japonii dowiedli, że czosnek obniża poziom cholesterolu we krwi.

Zdjęcie Pokonaj największego wroga Twojego zdrowia! #3

Oprócz tego podaje proste receptury, jak przyrządzić soki, napary, przeciery, nalewki, konfitury. Wskazuje, że żeby zachować zdrowie, nie trzeba uciekać się do skomplikowanych, egzotycznych diet i wyszukanych produktów. Autor przywołuje również ciekawostki historyczne. Czy wszyscy wiemy, że czosnek był uznawany w starożytnym Egipcie za roślinę świętą, którą mogli uprawiać tylko kapłani, a cebula stanowiła podstawowy składnik codziennego jadłospisu budowniczych (byli to głównie niewolnicy) piramidy Cheopsa? Te odniesienia czynią pozycję jeszcze bardziej frapującą.

Oprócz zaleceń, autor z rzetelnością zwraca uwagę na przeciwwskazania do zażywania niektórych roślin i ziół. Przede wszystkim nie powinny ich stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią.Rośliny i zioła stanowią klucz do zapobiegania różnym dolegliwościom. Wprowadzone na stałe do jadłospisu pozwolą cieszyć się długotrwałym zdrowiem.

Zdjęcie Pokonaj największego wroga Twojego zdrowia! #4

Dodatkowym walorem książki jest jej szata graficzna. Bogato ilustrowana zachęca czytelnika, by po nią sięgnął.

O pożytkach płynących z zażywania tej naturalnej ochrony organizmu, jaką stanowią rośliny i zioła, dla ich wielbicieli i nie tylko można przeczytać w najnowszej książce Zbigniewa T. Nowaka

Zielony detoks. Jak rośliny lecznicze wymiatają z organizmu wolne rodniki i gwarantują długie życie.

Zdjęcie Pokonaj największego wroga Twojego zdrowia! #5

Do kupienia na: https://xlm.pl/ksiazka/zielony-detoks

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja