Czy chodzenie w szpilkach jest zdrowe?

Czy chodzenie w szpilkach jest zdrowe?
29Wrz

Czy chodzenie w szpilkach jest zdrowe?

Chyba każda kobieta kocha szpilki! Uwielbiamy czuć się pięknie. A szpilki nam to bardzo ułatwiają. Jednak musimy również zwrócić uwagę na skutki chodzenia w tego typu obuwiu. Bo mogą być one bardzo uciążliwe nie tylko dla naszego komfortu, ale i dla zdrowia. Nie namawiamy oczywiście do rezygnacji z noszenia szpilek. Ale warto dowiedzieć się, czym grozi zbyt częste i długie chodzenie w tych pełnych uroku butach.

Noszenie szpilek, prócz walorów estetycznych, powoduje również napinanie się wielu różnych mięśni w naszym organizmie. Z jednej strony może wywoływać to bóle, ale z drugiej – napinanie mięśni dna miednicy powoduje, że stają się silniejsze, co z kolei procentuje podczas zbliżeń intymnych – możemy dzięki temu odczuwać większą przyjemność. Należy jednak pamiętać, że chodzenie w szpilkach sprawia, że postawa naszego ciała jest nienaturalna – w sztuczny sposób wyginamy kręgosłup, co może prowadzić do lordozy.

Innym schorzeniem, jakie może nas dotknąć, jeśli zbyt często będziemy korzystać z butów na wysokim obcasie, jest deformacja chrząstki stawowej oraz szybka eksploatacja torebki stawowej, jak i więzadeł. Dlatego też zaleca się rzadkie zakładanie szpilek i jak najczęstsze chodzenie na bosaka – to może zapobiegać wielu schorzeniom.

Szpilki mają także destrukcyjny wpływ na stopy – mogą powodować ich urazy, a także problemy z nerwami znajdującymi się w tych kończynach. A źle dobrane buty stają się przyczyną problemów z odciskami i paznokciami. I choć szpilki wyglądają pięknie, specjaliści zalecają korzystanie z nich jedynie na ważne okazje. Na co dzień staraj się chodzić w wygodniejszych butach.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja