Nieprzestrzeganie kwarantanny - czym grozi?

Nieprzestrzeganie kwarantanny - czym grozi?
10Mar

Wirus COVID-19, który swoje śmiertelne żniwo zaczął zbierać w Chinach dotarł już do Polski. Na dzień dzisiejszy mamy 60 osób zarażonych koronawirusem oraz kilka tysięcy, które są objęte domową kwarantanną. Nie mogą one opuszczać swojego miejsca kwarantanny czyli domu. Jak donoszą media, kolejne pozytywne testy zakażenia koronawirusem wychodzą u osób już odbywających kwarantannę. Jak twierdzi Łukasz Szumowski wzrost nowych zachorowań we Włoszech jest związany właśnie z nie przestrzeganiem zasad kwarantanny domowej przez obywateli tego kraju.

Zdjęcie Nieprzestrzeganie kwarantanny - czym grozi? #1

Podczas kwarantanny domowej osoby zarażone nie powinny opuszczać domu. Jednak wiadomo, że każdy z nas ma jakieś sprawunki do załatwienia czy inne ważne sprawy. Dlatego spora większość osób zastanawia się czy taką kwarantannę można przerwać oraz czy pociąga to za sobą jakieś konsekwencje. Nałożenie kwarantanny na daną osobę jest spowodowane możliwością wstąpienia u niej koronowirusa, dlatego aby ochronić inne osoby przez zakażeniem, warto przestrzegać zakazu wychodzenia z domu.

Konsekwencje złamania kwarantanny

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące konsekwencji złamania nakazu kwarantanny domowej. Podczas wywiadu udzielanego dla portalu gazeta.pl oznajmił on, że za nie zastosowanie się do nakazu kwarantanny grozi nam nawet pójście do więzienia. W czasie kwarantanny nie możemy opuszczać domu w żadnym wypadku. Jeśli chodzi o jedzenie lub inne potrzebne rzeczy, to ich starczaniem do osoby objętej kwarantanną ma się zająć wojewoda.

Zdjęcie Nieprzestrzeganie kwarantanny - czym grozi? #2

Jak się chronić przed wirusem z Wuhan

Zastosowanie się do zaleceń i poddanie się kwarantannie jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu chronimy inne osoby przed potencjalnym zarażeniem. Nie wiadomo ile z postronnych osób mogłoby zarazić się wirusem COVID-19 podczas wyjścia z domu osoby zakażonej. Należy pamiętać, że osoby w różnym wieku odmiennie przechodzą zarażenie koronawirusem. Część z nim może być tylko jego nosicielem, natomiast u innych może doprowadzić on nawet do zgonu. Bardzo duży wpływ na rozprzestrzenianie się pandemii koronowirusa mają obywatele jako najliczniejsza grupa, pośród której są zarówno osoby zdrowe jak i chore. Dlatego ważne jest, aby stosować podstawowe zasady higieny. Należy również często myć ręce oraz starać się unikać dużych zgromadzeń. Powinniśmy zrobić wszystko, aby nie zostać zarażonym, dlatego przestrzeganie kwarantanny jest bardzo ważne.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja