Ogromne premie świąteczne dla pracowników IKEA!

Ogromne premie świąteczne dla pracowników IKEA!
17Gru

Ikea, szwedzka firma produkująca meble i akcesoria do domu znana jest z tego, że dobrze traktuje swoich pracowników oraz klientów na tle innych popularnych sieciówek. Od serwowania tanich, dobrych dań, aż po akcje charytatywne - IKEA zdecydowanie dba o swój wizerunek i stara się być nieszkodliwą marką. W tym roku zaoferowała swoim pracownikom gigantyczne premie świąteczne!

Zdjęcie Ogromne premie świąteczne dla pracowników IKEA! #1

Prawie 3000 norweskich pracowników Ikea otrzyma w tym roku ogromne premie świąteczne. Nieporównywalne z polskimi “trzynastkami”. Norwedzy mają duży powód do zadowolenia. Firma postanowiła wypłacić im w tym roku premię w wysokości 113 procent pensji. Oznacza to, że przeciętny pracownik sklepu otrzyma ok. 17 tysięcy złotych premii. Właśnie tyle po przeliczeniu na korony (40 tysięcy koron) wynosi wypłata przeciętnego pracownika Ikei.

Jest jednak jeden warunek. Premię świąteczną otrzymają tylko te osoby, które przepracowały co najmniej 6 miesięcy w bieżącym roku - donosi portal Nattevisen.

Ikea zauważa, że premia zdecydowanie należy się pracownikom. Rzecznik norweskiej firmy docenia wkład każdego pracownika. Uważa, że dobre wyniki firmy są wynikiem zaangażowanych pracowników na każdym szczeblu:

- Jeśli mamy dobre wyniki finansowe, zawdzięczamy to codziennym wysiłkom pracowników. Dlatego chcemy się z nimi podzielić zyskami, a bonus świąteczny to doskonały sposób, by to zrobić. - powiedział rzecznik norweskiej Ikei, Siv E. Egger Westin.

View this post on Instagram

IKEA DAY #ootd #fff #l4l #ikea #ikeahome #ikeastyle

A post shared by 1999 (@te__su__) on

Warto też wspomnieć, że o ile Ikea od zawsze hojnie nagradza swoich pracowników, o tyle tak wysokich premii nie było od dawna. W roku 2016 i 2017 premie dla pracowników nie przekroczyły 12 500 koron. Średnia pensja w Norwegii waha się w ostatnich latach w granicach 20 tysięcy złotych.następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja