Jak schudnąć na twarzy? Sprawdź przyczyny i rozwiązania!

Jak schudnąć na twarzy? Sprawdź przyczyny i rozwiązania!
12Gru

Różne partie naszego ciała inaczej reagują na proces odchudzania. Nad niektórymi z nich trzeba popracować dłużej, nad innymi krócej. Ważne, aby nie zniechęcać się na początku mimo, że nie widać spektakularnych efektów. Aby wyrzeźbić brzuch zaleca się brzuszki, na ramiona dobrze robią ciężarki, na pupę natomiast przysiady. Jednak jakie metody są dobre, aby schudnąć z twarzy?

Zdjęcie Jak schudnąć na twarzy? Sprawdź przyczyny i rozwiązania! #1

Kilka podpowiedzi znajdziesz poniżej.


Bardzo często grubość na twarzy objawia się drugim podbródkiem lub okrągłymi policzkami. Wpływa to na naszą samoocenę i odbiera poczucie własnej wartości. Czujemy się wtedy mało atrakcyjni i łapiemy się wszelkich sposobów, aby pozbyć się tych okrągłości. Odchudzanie twarzy jak i reszty ciała jest ściśle związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia. Na siłowni raczej twarzy nie wyćwiczymy ale dzięki kilku nawykom może się to stać możliwe. Warto zmienić też sposób odżywiania i przejść na bardziej świadomą dietę. Nic nas
to nie kosztuje, a może przynieść naprawdę dobre efekty.


Nadmiar wody w organizmie-co ją zatrzymuje?


Podczas procesu odchudzania twarzy bardzo ważne jest to co spożywamy. Najważniejszą rolę odgrywa tu woda, która jest zatrzymywana w komórkach naszego ciała. Jej nadmiar w organizmie, powoduje, że puchniemy co najbardziej odbija się na naszej twarzy. Nie chodzi tu jednak o zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów, a o przeanalizowanie co sprawia, że płyny te są zatrzymywane.


Sól


Pierwszym winowajcą jest sól. Używamy jej do przyprawiania potraw, ale również spożywamy ją nieświadomie razem z półproduktami. Warto przed zakupem danego produktu spojrzeć na jego skład i sprawdzić ile zawiera on w sobie soli. Dzienna dawka jej spożycia wynosi około 5 gramów. Więc jeśli możemy ograniczyć przyprawianie potraw i spożywanie soli, zróbmy to a na pewno zobaczymy różnicę.

Zdjęcie Jak schudnąć na twarzy? Sprawdź przyczyny i rozwiązania! #2
Alkohol


Drugim naszym wrogiem jest alkohol. Rankiem po zakrapianej imprezie można zaobserwować, że nasze oczy są podkrążone i podpuchnięte. Obrączka z palca schodzi ciężej, a na nogach mamy odbite wzory po zbyt obcisłych spodniach. Dzieje się tak, ponieważ alkohol zatrzymuje wodę w organizmie, a to doprowadza do obrzęku. Jeśli chcemy się pozbyć nadmiaru wody z organizmu, wtedy najlepiej alkohol zostawić tylko na specjalne okazje.


Niedobór płynów


Kolejnym powodem może być również zbyt mała ilość płynów w organizmie, choć brzmi to groteskowo. Gdy brakuje nam jakiegoś składnika, wtedy organizm zaczyna go magazynować. Tak samo dzieje się z wodą. Ważne jest aby regularnie nawadniać organizm i pić od 1,5 do 2 litrów płynów dziennie. Wtedy będzie on odpowiednio nawodniony, a nadmiar płynów będzie usuwany wraz w toksynami.

Zdjęcie Jak schudnąć na twarzy? Sprawdź przyczyny i rozwiązania! #3
Brak potasu


Innym uzasadnieniem wystąpienia opuchniętej twarzy może być zbyt mała ilość potasu w obecnej diecie. Jego brak powoduje skurcze mięśni, zwiększone odczuwanie zmęczenia oraz zdenerwowanie. Dzienna dawka dla osoby dorosłej to od 2000 do 3000 mg. Potas znajduje się w białej fasoli, rodzynkach, awokado, soczewicy, mięsie z kurczaka oraz słoneczniku. Jeśli dobrze skomponujemy chociaż jeden z posiłków, wtedy dzienne zapotrzebowanie potasu będzie zapewnione.

Powodów zatrzymania wody w organizmie jest wiele. Jeśli chcemy schudnąć z twarzy, a nie mamy czasu na zmianę swoim nawyków żywieniowych, najlepiej zacząć od uzupełnienia płynów w organizmie. W miarę upływu czasu możemy do nawadniania organizmu dodawać zdrowsze nawyki żywieniowe, zawierające większe ilości potasu a mniejsze soli i alkoholu. W takim razie do dzieła!

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ