9-latek właśnie kończy studia inżynierskie! Dziecko geniusz?

9-latek właśnie kończy studia inżynierskie! Dziecko geniusz?

Większość z nas wie jak jego życie będzie wyglądało pod względem edukacji do 19 roku życia. Najpierw przedszkole, później szkoła podstawowa, następnie liceum, technikum lub szkoła zawodowa. Ewentualnie potem studia i praca. Jednak pewien 9-letni chłopiec wyłamał się z tej utartej drogi edukacji.

Zdjęcie 9-latek właśnie kończy studia inżynierskie! Dziecko geniusz? #1
Mowa tu o Laurenie, pewnym bardzo zdolnym 9-latku. Jego rodzice to Lydia i Aleksander Simons. Na początku nie przykładali oni zbyt dużej uwagi do zdolności syna. Mimo, że dziadkowie bardzo go chwalili i byli zadziwieni łatwością z jaką nabywa on nowe umiejętności. Rodzice Laurena zaczęli bardziej mu się przyglądać, dopiero gdy nauczyciele nie mogli wyjść z podziwu z jaką szybkością uczy się ten bystry chłopak. Wtedy postanowili zrobić badania, które miały stwierdzić skąd u Laurena takie umiejętności. Lekarze byli jednak w stanie powiedzieć tylko, że umysł tego dziecka chłonie wszystko jak gąbka i dlatego jest on taki zdolny. Mama chłopca mówi żartobliwie, że to dzięki rybom, które jadła podczas ciąży.


Lauren obecnie studiuje inżynierię elektryczną na Politechnice w Eindhoven, gdzie jest jednym z najlepszych studentów na roku. Ma on również szanse na ich ukończenie jeszcze w tym roku. Wykładowcy przyznają, że jest ich “najszybszym” studentem, który w tak szybkim czasie ma możliwość ukończenia studiów. Chłopak mimo zafascynowania elektrotechniką, chce również sprawdzić się na studiach medycznych, na które dostanie się raczej bez problemu. Taki talent nie przeszedł bez echa po całym świecie. Dlatego też coraz więcej uczelni przesyła do chłopca propozycję studiowania na ich uczelniach.

Zdjęcie 9-latek właśnie kończy studia inżynierskie! Dziecko geniusz? #2
Rodzice chłopca jednak nie chcą, aby ominął go czas beztroskiego dzieciństwa i pragną, aby po prostu dobrze się bawił. Nie zamierzają doprowadzić do stanu, gdy ich syn stanie się zbyt poważny i zbyt dorosły jak na swój wiek. Pozwalają mu się na razie bawić nauką, ponieważ to najlepszy czas na zabawę. Przed Lydią i Alexandrem staje jednak poważny problem, jakim jest znalezienie równowagi między zdolnościami swojego syna a byciem dzieckiem. Jednak Lauren lubi zarówno zabawę z swoim psem Sammym jak i granie na smartfonie, co nie odróżnia go od swoich rówieśników. Jest jednak jedna kwestia, który wyróżnia go na tle innych dziewięciolatków. Ten zdolny chłopak wie że w przyszłości chciałby zajmować się rozwijaniem sztucznych narządów.


Jednak zanim do tego dojdzie, będzie musiał on ukończyć studia licencjackie i dokonać wyboru kolejnej uczelni, która poprowadzi go drogą naukowej podróży.

Agnieszka

Polecane