Oczyszczona i jędrna skóra twarzy? Maseczka z jajek 3 w 1 działa cuda!

Oczyszczona i jędrna skóra twarzy? Maseczka z jajek 3 w 1 działa cuda!

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i podatna na wszelkie niechciane problemy skórne. Wymaga dokładnej dbałości – szczególnie w czasie pory jesienno-zimowej, kiedy narażona jest na wysuszenie oraz utratę wielu witamin. Jak sobie z tym poradzić? Na pomoc przychodzi maseczka z jajka!

Zdjęcie Oczyszczona i jędrna skóra twarzy? Poznaj znakomitą maseczkę z jajka! #1

Właściwości jajka

Jajko jest bogatym źródłem witamin z grupy B, A, D, K i E, które odżywiają zmęczoną i pozbawioną kolorów skórę twarzy. Posiada w sobie dużo składników mineralnych takich jak żelazo, potas, fosfor, wapń, sód i wiele innych. Co więcej, żółtko zawiera w sobie tłuszcz. Lecytyna, która również znajduje się w jajku, doskonale oczyszcza oraz dba o wygładzenie.

Jajko znakomicie wpływa na poprawę kondycji skóry twarzy, a więc warto poznać sposób, który pozwoli nam czerpać korzyści z właściwości. Maseczka z jajka jest bardzo łatwa do przygotowania oraz nie wymaga wiele czasu.

Maseczka z jajka

Składniki

  • papier kuchenny
  • 1 jajko
  • widelec
  • dwie miseczki
  • pędzelek kuchenny

Zdjęcie Oczyszczona i jędrna skóra twarzy? Poznaj znakomitą maseczkę z jajka! #2

Jak przygotować maseczkę?

Na samym początku weź papier kuchenny i potnij kilka jego części na małe płatki, które będą mogły pokryć części twarzy. Następnie skupiamy się na jajku. Musimy rozdzielić białko od żółtka, a następnie odkładamy je do dwóch miseczek. Kolejnym krokiem jest delikatne rozmieszanie obu części jajka.

Teraz przechodzimy do upragnionej części, a więc nakładanie maseczki. Na samym początku musimy dokładnie umyć twarz, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń i kurzu. Następnie pędzelkiem nakładamy białko na skórę i przykrywamy to papierem kuchennym. Na papier nakładamy drugą warstwę białka i czekamy około pół godziny. Po tym czasie zdejmujemy papier, a na skórę nakładamy żółtko i czekamy około 10 minut. Następnie zmywamy substancję i nakładamy krem nawilżający, aby uniknąć uczucia ściągniętej skóry.

Sposób ten najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu (w zależności od potrzeb skóry). Dzięki temu można cieszyć się jędrną, oczyszczoną i żywą skórą twarzy.

Emila

true

Polecane