Ciekawe pomysły na dynię na Halloween! Poznaj zaskakujące triki!


                    Ciekawe pomysły na dynię na Halloween! Poznaj zaskakujące triki!
24Paź

Halloween, czyli jeden z ciekawszych wieczorów w roku zbliża się wielkimi krokami. Warto wtedy wraz z dziećmi lub znajomymi pobawić się w ozdabianie domów dekoracjami niczym z horrorów. Dzisiaj przedstawimy propozycje ozdabiania dyni, które zaskoczą każdego!

Klasyczna dynia

Najczęściej, podczas ozdabiania dyni, stawiamy na wycinanie trupich czaszek i innych potworów. Jest to bardzo proste. Wystarczy, że wytniesz u góry dyni otwór, przez który będziesz mogła dokładnie oczyścić ją w środku. Następnie za pomocą pisaka narysuj na dyni wzór, który chcesz uzyskać. Potem wystarczy, że za pomocą ostrego nożyka wytniesz dany kształt i umieścisz w środku dyni podgrzewacz. Gotowe!

Dynia - straszny pokój

Z dyni jednak możemy zrobić naprawdę wszystko. Ten pomysł wymaga jednak więcej pracy i precyzji. Tym razem nie wycinamy dyni od góry, ale od boku. Wytnij w dyni duże koło i pozbądź się miąższu. We wnętrzu dyni umieść małe mebelki niczym z domku dla lalek. Możesz użyć naprawdę wszystkiego, wystarczy trochę wyobraźni!

Dynia - Pennywise

Niedawno oglądaliśmy na ekranach kin wielki powrót strasznego klauna. Warto wykorzystać ten pomysł, aby ozdobić swoją dynię w oryginalny sposób. Będziesz potrzebować czerwonego, niebieskiego i czarnego markera oraz białej farbki. Zdobądź również watę i żółty spray.

Wytnij dynię tak, jak pokazano na obrazku. Resztę pomaluj na biało. Wokół oczu, ust i nosa pokoloruj dynię. Watę zafarbuj na żółto i przyklej na górze dyni.

Dynia - minionki

Dynia nie musi być straszna. Dzieci z pewnością ucieszą się, kiedy wspólnie przygotujecie dynię odwzorowującą postać z ich ulubionej bajki. Takiej dyni nie trzeba nawet wycinać. Wystarczą odpowiednie farby i trochę umiejętności artystycznych.

Coś dla miłośników kotów

Świetnym pomysłem jest również wycinanie z dyni zwierząt. Dość łatwo pójdzie Wam z buzią kota. Wystarczy wycięcie trójkątnych oczu, pyszczka i dorysowanie wąsów. Warto też przykleić na górze dyni trójkąciki, które będą imitować uszka. Można użyć dowolnych kolorów do pomalowania dyni oraz brokatu i innych ozdób.Dynia to symbol jesieni, podstawa pysznych dań, ale i możliwość artystycznego wykazania. Warto poświęcić kilka chwil na dobrą zabawę z całą rodziną.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja