Tracimy połowę czasu pracy każdego dnia! Poświęcamy je na te 3 bezsensowne czynności

Tracimy połowę czasu pracy każdego dnia! Poświęcamy je na te 3 bezsensowne czynności
11Paź

Zaskakujące, jak wiele godzin pracy każdego dnia marnujemy na bezsensowne czynności, których czasem nie da się uniknąć. W dobie produktywności powinniśmy przyjrzeć się temu, na co w rzeczywistości poświęcamy nasz czas pracy.

Zdjęcie Tracimy połowę czasu pracy każdego dnia! Poświęcamy je na te 3 bezsensowne czynności #1

Jak donosi serwis inc.com. przeciętny pracownik poświęca 51% swojego czasu pracy na bezproduktywne czynności! Badacze wywnioskowali, że winowajcami są 3 konkretne czynności, które zabierają nam ponad połowę dnia roboczego. O jakich czynnościach mowa?

Dojazdy do pracy

Według badań U. S. Census Bureau w 2018 roku średni czas dojazdu do pracy wynosi aż 27 minut. Oczywiście, są tacy pracownicy, którzy mają biuro pod domem. Są jednak też tacy, którzy poświęcają na dojazdy do miejsca pracy długie godziny. Dodajmy do tego również czas rano, kiedy musimy przygotować się do wyjścia.

Coraz więcej badań wskazuje również, że pracownicy zdalni są o wiele bardziej produktywni. Nie rozprasza ich w domu biurowe życie i nie marnują czasu na niepotrzebne dojazdy.


Zdjęcie Tracimy połowę czasu pracy każdego dnia! Poświęcamy je na te 3 bezsensowne czynności #2

Zbędne spotkania

Przeciętni pracownicy spędzają również dużo czasu na niepotrzebnych spotkaniach. Na przykład na meetingach z szefami i współpracownikami, które zazwyczaj nic nie wnoszą do wartości pracy. Te same informacje można przecież wysłać mailem.


Specjaliści od zarządzania stworzyli więc pewną formułę spotkań, która nie eliminuje kontaktu twarzą w twarz, ale nie marnuje czasu pracowników. Spotkania takie nie powinny trwać więcej niż 30 minut. Warto też wyeliminować mało potrzebne prezentacje w PowerPointcie. Natomiast osoby, które nie muszą być na spotkaniu lub powiedzieli, co chcieli, mogą spotkanie opuścić.Odpowiadanie na maila

Ostatnią rzeczą, która zabiera nam czas pracy jest odpowiadanie na maile zupełnie nie związane z naszą pracą. Często chodzi o wysyłanie maili pomiędzy pracownikami. Ta czynności zabiera nam aż 23% całego dnia roboczego. Pracodawca może w tej sytuacji przemyśleć zablokowanie w skrzynce wysyłanie i odbieranie wewnętrznych wiadomości.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ