Wybierasz się na urlop? Do zamrażarki włóż monetę – powód cię zaskoczy

Wybierasz się na urlop? Do zamrażarki włóż monetę – powód cię zaskoczy
31Lip

Okres letni to idealna okazja, aby wziąć urlop w pracy i wybrać się wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi na zasłużony wypoczynek. Sam wyjazd to istna przyjemność, ale przed podróżą mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia, a lista z zajęciami ciągle się nie skraca.

Zdjęcie Wybierasz się na urlop? Do zamrażarki włóż monetę – powód cię zaskoczy #1

Nie zapomnij o tym przed wyjazdem!

Lista rzeczy do zrobienia przed wyjazdem potrafi być naprawdę bardzo długa i staramy się, aby wszystko pozałatwiać. Trzeba zrobić zakupy na podróż, posprzątać, spakować rzeczy oraz opróżnić lodówkę. W końcu nie chcemy zastać niespodzianek zaraz po przyjeździe z urlopu, a każdy doskonale wie, że wysokie temperatury nawet po kilku dniach potrafią zepsuć produkt – nawet ten, który znajduje się w lodówce.

Lodówka opróżniona, ale zostaje nam jeszcze zamrażalka. Przecież nie wyrzucimy rzeczy, które planujemy zjeść za jakiś czas. Dodatkowo takie przygotowane rzeczy są dla nas ratunkiem, kiedy nie mamy możliwości wybrać się na zakupy lub chcemy poczęstować gości dobrym posiłkiem, ale brakuje nam czasu na jego przygotowanie.

Zdjęcie Wybierasz się na urlop? Do zamrażarki włóż monetę – powód cię zaskoczy #2

Może pojawić się pytanie „Po co zawracać sobie głowę zamrażalnikiem?”. Otóż w czasie naszego wyjazdu mogą pojawić się przerwy w dostawie prądu, a w tym czasie wszystko w naszym zamrażalniku może po prostu się rozmrozić. Oczywiste jest, że produkt może nam poważnie zaszkodzić, jeśli został rozmrożony i ponownie zamrożony. Istnieje jednak sposób, który pozwoli nam zaobserwować, czy podczas naszej nieobecności doszło do przerwy w dostawie prądu.

Moneta w zamrażalniku

Cały trik zajmie ci dosłownie kilka sekund. Wystarczy, że do zwykłego pojemnika nalejesz wodę i pozostawisz do zamrożenia. Następnie nałóż monetę na zamrożoną wodę i gotowe. Po powrocie wystarczy sprawdzić, czy moneta nadal jest na zamrożonej wodzie. Jeśli znajduje się w połowie pojemnika lub na jego dnie, oznacza to, że w międzyczasie doszło do przerwy w dostawie prądu, a więc inne produkty również uległy rozmrożeniu.

Tak prosty trik pozwoli nam uchronić się przed niechcianymi chorobami lub zatruciami i spokojnie możemy cieszyć się wspomnieniami z urlopu!

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ