Brzydki zapach z obuwia? Poznaj 7 domowych sposobów na jego usunięcie!

Brzydki zapach z obuwia? Poznaj 7 domowych sposobów na jego usunięcie!
24Cze

Wraz z nadejściem lata nasze ciało zaczyna pocić się coraz bardziej. Często najbardziej cierpią nasze stopy. Pocą się nawet wtedy, kiedy mamy lekkie i przewiewne obuwie. To powoduje nieprzyjemny zapach. Jak się go pozbyć z butów? Poznaj kilka domowych, sprawdzonych sposobów.

Zdjęcie Brzydki zapach z obuwia? Poznaj 7 domowych sposobów na jego usunięcie! #1

Niestety, nawet gdybyśmy chcieli, to nie da się za każdym razem prać butów w pralce. Częste pranie może sprawić, że buty szybciej się niszczą, na przykład rozkleją. Warto więc wykorzystać kilka doraźnych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z obuwia.

Herbata

Torebki herbaty doskonale odświeżają obuwie. Wchłaniają wilgoć, a więc też nieprzyjemny zapach ze środka butów. Warto więc na noc włożyć do każdego buta po dwie torebki ulubionej herbaty.

Wkładki do butów z węglem aktywowanym

Węgiel aktywowany dodawany jest do wkładek podczas produkcji. Ten typ wkładek chroni stopy przed rozwojem bakterii i grzybów, które doskonale radzą sobie w wilgotnych warunkach. Jeśli więc masz problem z nadmierną potliwością stóp, warto je wypróbować.

Żwirek dla kotów

To może wydawać się dziwne, ale ten sposób naprawdę działa. Wystarczy wsypać garść żwirku (oczywiście czystego) do buta i pozostawić na kilka godzin. Żwirek doskonale wchłania wilgoć i brzydki zapach z obuwia.

Zdjęcie Brzydki zapach z obuwia? Poznaj 7 domowych sposobów na jego usunięcie! #2

Soda oczyszczona

Na tej liście nie mogło zabraknąć niezawodnej sody oczyszczonej. Wsyp ją do butów i dokładnie rozprowadź po całej powierzchni wkładki. Pozostaw na kilka godzin, a najlepiej na całą noc.

Wymiana wkładek

Czasem nic już nie da się zrobić, kiedy wewnątrz wkładki rozwiną się bakterie i grzyby. Warto wtedy po prostu wymienić wkładki na nowe. Najlepiej na takie, które zrobione są z naturalnych materiałów i zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp.

Szałwia i cytryna

Szałwia ma doskonałe właściwości antybakteryjne. Cytryna natomiast wydziela przyjemny zapach, pochłaniając ten mniej przyjemny. W płóciennym woreczku umieść kilka kawałków skórki z cytryny i parę listków szałwii. Wkładaj codziennie na noc do butów.

Dbaj o stopy

Warto przed każdym włożeniem innej pary butów warto umyć i dokładnie osuszyć stopy oraz ubrać nowe skarpetki. Jeśli stopa w bucie bardzo się poci, zmień skarpetki na nowe również po ich zdjęciu.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja