Wakacje w Polsce? Sprawdź listę ZAMKNIĘTYCH PLAŻ nad Bałtykiem!

Wakacje w Polsce? Sprawdź listę ZAMKNIĘTYCH PLAŻ nad Bałtykiem!
07Cze

Wielu Polaków zaplanowało wakacje nad Bałtykiem już dawno. Coraz częściej wybieramy na letni wypoczynek właśnie polskie morze. Co więcej, z roku na rok odwiedza nas coraz więcej zagranicznych turystów. Ma to związek z sytuacją polityczną w innych krajach oraz niskimi (jak dla obcokrajowców) cenami.

Zdjęcie Wakacje w Polsce? Sprawdź listę ZAMKNIĘTYCH PLAŻ nad Bałtykiem! #1

W tym roku warto jednak dokładnie przemyśleć kierunek swoich wakacji nad polskim morzem. Okazuje się bowiem, że niektóre plaże w pewnym okresie wakacji będą zamknięte.

Dlaczego plaże będą zamknięte?

W okresie wakacyjnym, czyli od czerwca do września przeprowadzane będą prace budowlane na niektórych fragmentach plaż. Prace związane będą z pogłębieniem toru podejściowego do Portu Północnego w Gdańsku. W niektóre dni nie zobaczymy więc wypoczywających turystów, ale robotników i ogrom maszyn budowlanych.

Konieczna jest refulacja

Prace budowlane będą polegały na przepompowywaniu piasku z dna morza, na plażę oraz formowanie go przez maszyny budowlane. Proces ten nazywamy refulacją. Jest to konieczne - informuje Urząd Morski w Gdyni. Dzięki temu chroni się plaże, poszerza ją i zapobiega erozji brzegu morskiego.

Zdjęcie Wakacje w Polsce? Sprawdź listę ZAMKNIĘTYCH PLAŻ nad Bałtykiem! #2

Dobra wiadomość jest jednak taka, że plaże będą zamknięte tylko w niektóre dni. Można się również do tego przygotować, ponieważ udostępniono informacje o datach zamknięcia plaż:

1-12 czerwca: Gdańsk-Jelitkowo (wejścia od nr 54 do 78)

13-30 czerwca: Jastrzębia Góra (wejścia od nr 23 do 28)

4-29 lipca: Ostrowo (wejścia od nr 28 do 38)

14-19 sierpnia: Kuźnica (wejścia od 27 do 30)następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ