Nie musisz mieć studiów, by wykonywać te zawody i sporo zarabiać!

Nie musisz mieć studiów, by wykonywać te zawody i sporo zarabiać!
31Maj

Rodzice od małego naciskają na wykształcenie dzieci, wpajają nam, że aby być kimś trzeba zrobić studia. Ale czy aby na pewno bez dyplomu nie mamy szans na dobrą pracę i wysokie zarobki? Poniżej przedstawiamy listę zawodów, które nie wymagają ukończenia wyższej uczelni a mimo to można się na nich dorobić.

Zdjęcie Nie musisz mieć studiów, by wykonywać te zawody i sporo zarabiać! #1

SPAWACZ

Spawacz – obecnie bardzo poszukiwany zawód na rynku pracy. Można znaleźć wiele ogłoszeń w których są podawane zachęcające stawki wynagrodzenia wahające się między 3 a 5 tysięcy zł netto na miesiąc. Przy większych projektach można zarobić nawet do 8 tysięcy złotych na rękę.

KIEROWCA TIRA

Kierowca tira – początkujący kierowca tira na trasach międzynarodowych może zarobić nawet 4 tysiące złotych netto, kwota ta wzrasta wraz z latami doświadczenia nawet dwukrotnie. Prawo jazdy w kategorii C bądź C+E to jedyna umiejętność wymagana w tym zawodzie. Kursy i szkolenia przygotowawcze kosztują jednorazowo około 10 tysięcy złotych.

MASZYNISTA METRA

Maszynista metra – średnie wykształcenie oraz doskonały wzrok i słuch wystarczą, aby zarabiać w zawodzie maszynisty 4 tysiące złotych netto.

Zdjęcie Nie musisz mieć studiów, by wykonywać te zawody i sporo zarabiać! #2

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Przedstawiciel handlowy – w tej branży nawet pięciocyfrowe kwoty wynagrodzeń nie robią na nikim wrażenia. Najbardziej opłacalne są sektory medyczne oraz farmaceutyczne. Praca wymaga jedynie umiejętności interpersonalnych.

INFLUENCER

Influencer – kreatywność i dobra organizacja czasu to wszystko czego potrzebujemy aby rozpocząć pracę influencera, tworzenie filmików, publikowanie zdjęć bądź pisanie bloga w Polsce robi się coraz bardziej popularne i opłacalne. Im więcej obserwujących, wyświetleń i komentarzy tym większe stawki wynagrodzeń. Nie jest konieczne kupowanie drogiego sprzętu, początkujący nagrywają nawet smartfonem.

AGENT NIERUCHOMOŚCI

Agent nieruchomości – kolejny zawód który nie wymaga ukończenia uczelni wyższej. To, ile zarobi agent nieruchomości zależy od tego ile uzyska prowizji, czas pracy często nie jest ściśle określany. Do wykonywania tej pracy wymagana jest jakakolwiek znajomość runku nieruchomości, pewność siebie oraz dobra organizacja czasu.

Zdjęcie Nie musisz mieć studiów, by wykonywać te zawody i sporo zarabiać! #3

SPAWACZ PODWODNY

Spawacz podwodny – wypłata w tym zwodzie waha się między 16 a 19 tysięcy złotych w Polsce, za granicą stawki te są o wiele wyższe, sięgają nawet do 30 tysięcy złotych miesięcznie. Praca nie wymaga dyplomu wyższej uczelni, jednak jest niebezpieczna i pracownik musi posiadać ścisłe umiejętności. Dostępne są kursy przygotowawcze, pomagające później także w znalezieniu pracodawcy.

DORADCA KREDYTOWY

Doradca kredytowy – wiedzę z zakresu finansów łatwo zdobyć na szybkich kursach, kwoty wynagrodzeń dochodzą do pięciu cyfr, a ich wartość zależy od uzyskanych klientów.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja