ROYAL BABY – tradycyjne miejsca królewskiego porodu!

Emila

Royal baby

May 7, 2019, 2:07 p.m.

ROYAL BABY – tradycyjne miejsca królewskiego porodu!

Narodziny dziecka księżnej Meghan i księcia Harry’ego stały się głównym tematem w wielu państwach na całym świecie. Wszyscy wspólnie świętują przyjście na świat syna pary książęcej. Maciej Czajkowski z Gazety Wyborczej postanowił nieco przybliżyć tradycyjne miejsca, w których dochodziło do królewskich porodów. Jak to wygląda?

Królewski poród

Tradycje związane z tym wydarzeniem od lat pozostają niemal niezmienne. Królowa Elżbieta II przeszła cztery porody i każdy z nich miał miejsce w domu. Jedynie księżniczka Anna przyszła na świat w innym miejscu, jako że Buckingham Palace znajdował się wtedy w czasie remontu. Jest to pierwsza tradycja związana z królewskimi porodami.

„Podczas porodu pierwszego dziecka, księcia Karola, mąż królowej – książę Filip, był obecny w pałacu Buckingham, ale grał w tym czasie w squasha. Jednak podczas porodu ostatniego dziecka, księcia Edwarda, trzymał swoją małżonkę za rękę” - opowiada dziennikarz.

Czy coś zmieniło się w tradycji?

Następne porody miały jednak miejsce w szpitalach, ale i one miały również znaczenie. Przeważnie był to szpital St Mary’s w Londynie, który znajduje się blisko stacji metra Paddington. Oczywiście znalazły się też wyjątki i całe potomstwo królowej nie przyszło na świat w tym konkretnym szpitalu.

Jak wyglądała sytuacja u księżnej Meghan i księcia Harry’ego?

Para planowała poród w domu. Było to marzenie księżnej. Dziennikarz przedstawił badania brytyjskich naukowców, którzy stwierdzili, że poród w domu należy do jednych z bezpieczniejszych, jeśli przyszła matka spełnia kilka warunków:

View this post on Instagram

Just one week ago, The Duke and Duchess of Sussex asked that you kindly consider supporting various organisations around the world in lieu of sending gifts for the upcoming arrival of their first born. Not only did many of you lend your support, you took action. Their Royal Highnesses wanted you to know the impact of your support – the direct effect your donation, energy, and action made! YOU chose to be part of the collective good, and you have made a real difference. Whether a $5 donation, £1000 contribution, offering to volunteer, or spreading the word – you’ve played your part. And on behalf of The Duke and Duchess (and Baby Sussex), we thank you so much. YOUR IMPACT: @thelunchboxfund will now be able to provide a minimum of 100,000 additional hot nutritionally fortified meals to children in dire need across South Africa @littlevillagehq received donations from all over the world (from UAE to Hong Kong and the US), they’ve increased their monthly donors, had a surge in volunteer applications, and re-energized their hard working team of 200+ staff and volunteers @wellchild can now provide 300+ additional hours of specialist care by a Well Child Nurse for a child with serious health needs, allowing families to stay together at home vs in hospital @Baby2Baby have received over 5,000 products to disperse to children in need, including cribs, books, backpacks, diapers and have received monetary donations from around the globe - from Guadalajara to Italy. You made this happen. Thank you.

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

1) Nie cierpi na nadwagę

2) Nie ma więcej niż 35 lat

3) Nie ma ciśnienia tętniczego

Poród księżnej przewidywany był na 28 kwietnia, co oznacza, że poród był opóźniony o tydzień. Przez to też kobieta była zmuszona rodzić w szpitalu, który znajduje się blisko miejsca zamieszkania pary książęcej, czyli szpital Frimley Park.